.:. .:. HACK BOYS .:. .:.

 

به گزارش خبرنگار ITiran در حالي که هنوز چند روزي از وجود نقص در سرورهاي farahost و karahost نمی گذرد از صبح امروز سایت های دیگری که روی سرورهای جداگانه ای قرار دارند از کار افتاده اند.
بنا بر این گزارش مشهورترین سایت های از کار افتاده عبارتند از سایت ادبی هنری پندار ، سایت حامد بنایی و سایت علی پرورش که هر دوی آن ها به مسایل مربوط به کامپیوتر می پرداختند و همچنین سایت نشر علوم که به معرفی کتاب های منتشر شده توسط انتشارات نشر علوم می پرداخت.
همچنین گفته می شود که نبود دسترسی به سایت 30nama به دلیل نقص سرورآن است.
سایت پندار روی سرور datafile.net قرار دارد که توسط کمپانی infotech company اداره می شود. به گفته نیما افشار نادری مدیر سایت پندار تلاش های او برای آگاهی از چگونگی نقص در سرور و دلیل آن بی نتیجه مانده است. وی اضافه می کند که از دو روز قبل این سرور چندین بار قطع شده بود و اعتراض کاربران این سایت را برانگیخته بود.
سایت پندار که به نوعی پربیننده ترین سایت ادبی هنری فارسی زبان به شمار می آید در حالی با این مشکل دست و پنجه نرم می کند که از امروز صبح سایت حامد بنایی دات کام یکی از مشهورترین سایت های کامپیوتری فارسی و یکی از برگزیدگان مسابقه برترین وبلاگ های فارسی نیز غیر قابل دسترس است. این سایت روی سرور host4u.biz قرار دارد و به گفته حامد بنایی به دلیل پرشدن پارتیشن C سرور این مشکل به وجود آمده است. به گفته حامد بنایی حداکثر فضای اختصاص یافته به پارتیشن C این سرور 2 گیگابایت بوده است.
همچنین سایت علی پرورش دات کام نیز که به ارایه مقالاتی درباره کامپیوتر و اینترنت می پرداخت و روی همین سرور قرار داشت از کار افتاده است.گفته می شود حداقل 300 سایت ایرانی روی این سرور قرار دارند.
ایجاد مشکل برای سایت های ایرانی این روزها به یک موضوع پیچیده و بحث انگیز تبدیل شده است.ضعف سرور ، هک شدن ، خرابکاری های عمدی و بسیاری دیگر از مشکلات باعث شده که در طی دو هفته گذشته موضوع روز اینترنت در ایران به سرورهای داخلی معطوف شود. سایت ITiran نیز اخیرا و پس از یک هفته توقف از چنین مشکلی رهایی یافته است.

خبر تکميلي
سايت ادبي هنري پندار از ساعت 13 و 50 دقيقه وسايت حامد بنايي از ساعت 17 شروع به کار کرد. در همين حال خبر ديگري حاکي از ايجاد مشکل براي سايـت ايسنا است. خبر دنياي کامپيوتر و ارتباطات را بخوانيد

به نظر شما چه بايد کرد؟
+ احسان شیطون ; ٧:٥٧ ‎ق.ظ ; شنبه ٩ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()