.:. .:. HACK BOYS .:. .:.

 

چه كسي به كامپيوتر معتاد شده ؟آيا شما email هاي خود را 10 بار در روز چك مي كنيد؟ آيا ارتباط online را به ارتباط رو در رو ترجيح مي دهيد؟ آيا هنگامي كه از كامپيوتر خود دور هستيد نشانه هاي نياز و اشتياق شديد به كامپيوتر و اينترنت در شما ديده مي شود؟ آيا به منظور اينكه ساعات بيشتري را براي جستجو در اينترنت اختصاص دهيد، از فعاليت هاي خانوادگي، وظايف كاري و پروژه هاي تحصيلي خود غفلت مي كنيد.
اگر جواب شما به اين سؤالات مثبت است، احتمالاً به يك نوع بيماري مبتلا هستيد كه روان شناسان آن را " بيماري اعتياد به اينترنت " Internet Addiction Disorder يا (IAD) مي نامند.

بيماري اعتياد به اينترنت (IAD) يك اختلال فيزيولوژيكي – رواني است كه در ارتباط با تحمل و مقاومت فرد است. به اين معنا كه جستجوي بسيار زياد در اينترنت موجب بر انگيختن احساس خوشي در فرد مي شود. به هنگام دوري از اينترنت، علائم بيماري بخصوص نگراني، عصبانيت، اختلالات روحي رواني و قطع روابط اجتماعي در فرد مشاهده مي شود.
متخصصان بهداشت رواني معتقدند كه هر چقدر ارتباطات online افزايش مي يابد، اعتياد به اينترنت نيز بيشتر شايع مي شود.


شبكه جهاني اينترنت يك شبكه اطلاع رساني سريع با منابع بيشمار است، برخي افراد با استفاده نادرست و بيش از حد از اينترنت و غرق كردن خود در دنياي كامپيوتر و جدا شدن از دنياي واقعي، اين فوائد را به آسيب تبديل مي كنند. كاربرد نادرست از اينترنت مي تواند به فروپاشي زندگي خانوادگي و از دست دادن حرفه يا شغل منجر شود.

در مورد كاربرد نادرست اينترنت بخصوص در ميان كاربران آن، نظرات متفاوتي وجود دارد. برخي مي گويند اينترنت مي تواند اعتيادآور باشد تا آنجا كه موجب اختلال و بي نظمي در زندگي شود.
برخي ديگر بر اين باورند كه بيماري اعتياد به اينترنت نمي تواند به عنوان يك بيماري مطرح باشد زيرا احساس خوشي حاصل از كاربرد و جستجو در اينترنت همانند احساس خوشي حاصل از مصرف مواد مخدر يا ديگر مواد مخدر نيست.

به عقيده يكي از متخصصان، بيماري اعتياد به اينترنت از نظر پزشكي مانند اعتياد به الكل نيست، اما مي توان از آن به عنوان يك اختلال رفتاري خارج از كنترل نام برد كه زندگي عادي كاربران اينترنت را تهديد مي كند.

برخي افراد به بازيهاي online در اينترنت معتاد مي شوند، برخي ديگر در اتاقهاي chat گرفتار مي شوند و برخي ديگر بشدت مجذوب فايل هاي تصوير، موسيقي يا اطلاعات ديگر مي شوند.


بر گرفته از سايت ايران هو


--------------------------------------------------------------------------------تست زیر نشون میده که کی به کامپیوتر وابستگی داره یا به قول ما ایرونی ها معتاد کامپیوتر شده. هر کی که از خصلتهای زیر زیادتر داره درجه وابستگیش به کامپیوتر شدیدتره !

ترجمه من از سایت http://www.hshinterbruehl.ac.at

کسی به کامپیوتر معتاد شده که :- ساعت 4 صبح که میخواد بره دستشویی کامپیوترش رو هم روشن میکنه که ای میل هاش رو چک کرده باشه!

- به جای آدرس در یک فورم اداری آدرس ای میلشو بنویسه!

- خودش برای خودش ای میل بده که یک چیزی یادش بمونه!

- وقتی ای میهاشو کنترل میکنه و میبینه میل نداره دوباره ای میلهاشو کنترل کنه!

- وقتی نامه مینویسه بعد از نقطه ها com بنویسه!

- وقتی برای سگ توی خونش هم هومپیج درست کرده باشه!

- وقتی کامپیوترش رو خاموش کنه حس کنه کسی رو کشته!

-وقتی به پدر و مادرش دیگه نتونه دسترسی داشته باشه چون اونها اینترنتشون قطع شده!

- وقتی همسرش ازش با فریاد بخواد که با نوت بوک تو رختخواب نره!

- وقتی همسرش به علت کمبود رابطه قهر کنه و اون برای همسرش مودم بخره!

- وقتی که همیشه در زندگی روزمره دنبال کلید Back بگرده!

- و وقتی که با دوستاش شروع به شرط بندی کنه که هیچکس از اون سریعتر نمیتونه دوپل کلیک کنه!
+ احسان شیطون ; ٧:٢٤ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٥ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()