.:. .:. HACK BOYS .:. .:.

باورتون ميشه

پنج ميليارد ريال هزينه Chat جوانان ايراني در سال

سالانه حدود پنج ميليارد ريال توسط جوانان ايراني براي chat هزينه مي شود . در تحقيقي که بر روي اين مساله انجام گرفت نتايجي به صورت زير بدست آمد که بعضي از اين اعداد و ارقام در نوع خود جالب توجه و قابل تامل است .
در اتاق هاي chat ايراني ( که در اين آمارگيري yahoo messenger مورد بررسي قرار گرفته است ) در شبانه روز بطور متوسط 200 نفر حضور دارند که اين تعداد افراد در هيچ اتاق ديگري مشاهده نمي شود.
با توجه به رشد کامپيوتر و اينترنت در کشورهاي مترقي و صنعتي و مقايسه تعداد افراد استفاده کننده از اينترنت در کشورهاي جهان با کشورمان ديده مي شود که رشد تعداد کاربران اينترنت در ايران بسيار پايين تر از سطح کشورهايي نظير ايالات متحده آلمان انگليس و ... بوده ولي تعداد ايرانياني که همواره در chat حضور دارند معمولا بيشترين تعداد افراد در کشورهاي جهان است . اين مقايسه نشانه رويکرد بي سابقه ايرانيان ( بخصوص جوانان ايراني ) به اين پديده جديد است .
حضور شبانه روزي تعداد زيادي از جوانان ايراني در chat مي تواند يک مساله قابل توجه براي کارشناسان اجتماعي در ريشه يابي اين تمايل در بين جوانان باشد .
اين مقاله در مورد ريشه هاي اقتصادي اين پديده بوده و بررسي نکات اجتماعي اين مساله موضوعي است که در تخصص محققان و تحليلگران اجتماعي مي باشد . در اين امارگيري مشاهده شد که بطور متوسط 200 کاربر بطور شبانه روزي در اين chat حضور دارند . با گفتگويي که با يک نمونه آماري در بين اين افراد انجام شد هزينه متوسط صرف شده براي دريافت اشتراک اينترنت مبلغي حدود 2500 ريال بدست امد يعني بطور متوسط اين افراد براي هر ساعت chat کردن معادل 2500 ريال پرداخت مي کنند .
از طرف ديگر اکثريت قريب به اتفاق chat کنندگان از طريق خط تلفن به اينترنت متصل شده و بنابراين حدود 600 ريال در ساعت براي استفاده از تلفن مي پردازند . پس در مجموع براي هر ساعت استفاده از chat هزينه تمام شده برابر با 3100 ريال خواهد بود .
با ضرب اين مقادير مي توان ديد که روزانه 14.880.000 ريال ماهانه 446.400.000 ريال و سالانه 5.356.800.000 ريال براي استفاده از chat توسط ايرانيان هزينه مي شود . مبلغي حدود پنج ميليارد ريال فقط براي کساني که از yahoo messenger استفاده مي کنند مي تواند مبلغ عمده اي به شمار آيد .
شايد در روزهاي اوليه رشد اينرنت پديده chat چندان جدي گرفته نمي شد اما امروزه يکي از پر طرفدارترين سرويس هاي اينترنت محسوب مي شود . اين تحقيق نشان مي دهد درصد استفاده ايرانيان ( و بخصوص جوانان ايراني ) از اين پديده نوين نسبت به ديگر کشورهاي جهان بسيار بالاتر است .
حتي با توجه به رشد بيشتر اينترنت در کشورهاي صنعتي جهان ديده مي شود که شمار ايرانياني که در chat هاي مختلف حضور دارند بيشتر از ديگر کشورهاست.
در اين تحقيق فقط يکي از chat ها يعنيyahoo messenger بررسي شد ولي سايتهاي chat ديگري وجود دارند که بسيار پرطرفدار بوده و حتي سايت هاي chat فارسي بسياري بر روي اينترنت وجود دارد که کاربران اين chat ها در اين تحقيق مورد محاسبه قرار نگرفته اند .
اگر مقامات چينی در صدد تهيه فهرستی از دشمنان خود در خارج از كشور باشند، نام يك روزنامه‌نگار و نماينده سابق سازمان ملل متحد در تورنتو در ابتدای اين فهرست قرار می‌گيرد.
عضو فعال دو گروه معروف هك كه با نام مستعار Oxblood Ruffin شناخته می‌شود، به ياری مخالفان دولت چين شتافته تا آنها بتوانند از بند كنترل شديد دولت بر اينترنت رها شوند و اين امر توسط نرم‌افزاری كه گروه هك او ساخته ميسر شده است.
Oxblood عضو گروه هك Cult of the dead cow است كه در اواسط دهه 1980 كار خود را آغاز كرد. او همچنين عضوی از گروه تازه تأسيس Hactivismo است كه تركيبی است از متخصصان كامپيوتر و فعالان حقوق بشر كه اخيراً نرم‌افزار Camera/shy را عرضه كرد، نرم‌افزاری كه با كاربران كمك می‌كند تا در اينترنت ناشناس بمانند.
اين گروه بر اين باور است كه سانسور اينترنت نقص حقوق شهروندان است و هيچ دولتی نمی‌تواند حقوق شهروندان خود را نقض كند. اين گروه اعلام كرده كه راه‌هايی را جست‌وجو می‌كند تا اين دولت‌ها را به چالش بكشد. در همين زمينه Oxbloodدر مصاحبه‌ای با Business Week نظرات خويش را در مورد گروه‌های هك و وضعيت سانسور در چين بيان كرده است كه با هم می‌خوانيم:

گروه Cult of the dead cow چه گروه است؟
دو گروه هكر وجود دارد يكی افراد مثل ما كه هميشه در صف مقدم هستند و جامعه آنها را می‌شناسند و دسته ديگر كه هيچ كس از آنها خبری ندارد. گروه CDC از سال 1984 فعاليت خود را آغاز كرد و از همان زمان در اينترنت حضور يافت و از 4 سال پيش نيز به عرضه نرم‌افزارهای خود پرداخت. اين گروه شامل 23 نفر در آمريكاست. به استثنای خودم كه در آمريكا زندگی نمی‌كنم. تمام اين هكرها هم باهوش و كاربلد هستند.
چه طور می‌شود در اين گروه عضو شد؟
عضويت در اين گروه بسيار سخت است. برای متقاضيان آسان‌تر است تا پياده به ماه بروند تا اين كه عضو CDC شوند.
چرا اين اسم عجيب و غريب هوی متال گونه برای گروه انتخاب شده است؟
در دهه 80 در ميان گروه‌های هك مرسوم بود كه نام‌هايی سنگين و شبيه گروه‌های متال برای خود انتخاب كنند. نام اكثر گروه‌های هك آمريكا از تگزاس سرچشمه می‌گيرد كه ماهم از اين امر مستثنی نيستيم. نام CDC نيز از يك واحد دام و كشتارگاه گرفته شده و اعضای مؤسس اولين ملاقات‌های خود را در چنين محيط‌هايی انجام داده‌اند.
Hactivismo چيست و چرا عليه دولت چين فعاليت می‌كند؟
اين گروه چند سال پيش تأسيس شد. هدف اوليه آن فعاليت برروی فناوری‌هايی بود كه در زمينه اينترنت به كمك فعالان حقوق بشر بيايد. ما در اين گروه نسبت به سانسور اينترنت، دسترسی آزاد به اينترنت و حفظ حريم شخصی حساس هستيم و سعی می‌كنيم هكرها را در اين مسائل فعال كنيم و به ياری آنها بشتابيم كه از ديد ما امری قانونی است.
دليلتان چيست؟
من 6 سال عضو CDC بودم. تمام اعضای اين گروه به طرز غير قابل باوری باهوش هستند، به نحوی كه برخی مواقع هوش و ذكاوت آنها مرا می‌ترساند. اما همان موقع اين سئوال برای من مطرح بود كه به غير از فعاليت‌های عادی و روزمره، آنها چه كاری ميكنند. آنچه كه من ديدم اين بود كه تكنولوژی موقعيت‌های بزرگی برای انجام كارهای مثبت ايجاد می‌كند. هكرها نسبتاً آدم‌های آزادمنشی هستند و به موضوعات آزادی و دموكراسی اهميت می‌دهند.
و چرا چين؟
در بسياری از دولت‌ها سانسور وجود دارد و چين يكی از بارزترين نمونه‌هاست. چين برای من هميشه به عنوان برجسته‌ترين دولت سانسور كننده اينترنت مطرح بوده است و در اين ميان من هيچ واكنشی را از كشورهای غربی نمی‌بينم. همه مطلع هستيم كه سانسور اينترنت وجود دارد اما هيچ كس كاری را انجام نمی‌دهد كه اين مسأله ما را واداشت تا خود دست به كار شويم.
آيا فكر نمی‌كنيد شركت‌های غربی تكنولوژی مورد نياز چين را تأمين می‌كنند؟
شركت‌های غربی تمام تكنولوژی مورد نياز چين را تأمين می‌كنند. آنها هر چيزی را كه طرف چينی می‌خواهد در اختيارش می‌گذارند بدون اين كه ملاحظه برخی مسائل اخلاقی را بكنند.
اما بسياری معتقدند كه اوضاع چين روبه بهبود است؟ شما تغييری را در چين مشاهده نمی‌كنيد؟
من فكر نمی‌كنم چين رويه جديدی را اتخاذ كرده باشد. چين همان چين است. تنها آنها بازی را به گونه‌ای ديگر انجام می‌دهند، آنها بازی جديدی را آغاز كردهاند ولی ما نبايد فريب بخوريم.
گروه شما نرم‌افزار Camera/shy را اخيراً عرضه كرد. اين نرم‌افزار چكار می‌كند؟
اين نرم‌افزار به گونه‌ای ارتباطات شما را به رمز در می‌آورد. اگر e-mail با متنی را داريد كه می‌خواهيد از ديد بقيه پنهان بماند می‌توانيد با استفاده از اين نرم‌افزار به هدف خود دست پيدا كنيد. به راحتی می‌توانيد هر نوع محتوايی را در تصوير ديجيتالی پنهان كنيد. مثلاً می‌توانيد در تصوير جيانگ زمين، عكس دالايی لاما را پنهان كنيد، بدون اين كه كسی متوجه شود و به آن پی‌ببرد.
.........
.........
متن كامل اين مقاله را ميتوانيد در سايت مجله كامپيوتر و ارتباطات بخوانيد
http://ccwmagazine.com/News/Public/CCW/Oxblood_CDC.asp
بهينه سازي سرعت مودم و حل مشكل قطع شدن آن

روي شروع كليك راست بكنيد و در قسمت جستجو فايل System.ini را جستجو كنيد سپس آن را باز كنيد و با زدن كليد Ctr+F و وارد كردن [Enh386] اين عبارت را پيدا كنيد و سطر زير را زير آن اضافه كنيد

ComXIrqYBuffer=1024

به جاي X شماره Com ي را كه مودم از آن استفاده مي‌كند وارد كنيد و به جاي Y شماره Irq يي كه مودم از آن استفاده مي‌كند. براي بدست آوردن اين اطلاعات مي‌توانيد از System Information يا Control Panel استفاده كنيد...
فايل را ذخيره كنيد و خارج شويد. در درست وارد كردن اطلاعات دقت كنيد.
حال Control Panel را باز كنيد و Modems را انتخاب كنيد صفحه اي كه نام مودم شما را دربر دارد باز خواهد شد روي كليد Properties كليك كنيد.
صفحه اي باز خواهد شد كه در قسمت اول (General) بخش Maximum Speed را روي بالاترين مقدار قرار مي‌دهيم در قسمت دوم (Connection) روي كليد Port Setting كليك مي كنيم در صفحه اي كه باز مي‌شود مطمئن شويد كه Use FIFO buffers تيك خورده باشد سپس Receive Buffer را به حداكثر ميزان خود افزايش دهيد، كليد Ok را بزنيد و خارج شويد.
حال به پنجره قبلي برگشته ايم اين بار كليد Advance را كليك مي‌كنيم در صفحه اي كه باز مي شود مطمئن شويد كه Use flow control تيك خورده باشد و نوع آن نيز روي Hardware باشد.
حال در قسمت Extra settings اين دستور را وارد كنيد S11=40 و كليد Ok را بزنيد.
به عنوان آخرين كار در Control Panel قسمت System را انتخاب كنيد سپس در قسمت Device Mananger ، Port(Com/LPT) را باز كنيد و روي Com ي كه مودم استفاده مي‌كند دوبار كليك كنيد تا صفحه Properties باز شوددوباره تنظيمات پورت را چك كنيد تا سرعت آن بالاترين مقدار باشد.

+ احسان شیطون ; ٤:٢٤ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢٧ آذر ،۱۳۸۱
comment نظرات ()