.:. .:. HACK BOYS .:. .:.

hackboys

اين روزها حملات هكرى و هك كردن سايتها و پيدا كردن ردپاها چندان ساده نيست آنها خود را مانند سايه در تاريكي گم مي كنند با لباسهاى مبدل چون يك بسته اسپم زيبا و دلفريب وارد رايانه مي شوند و شروع به تكثير مي كنند و ناگهان به قلب رايانه ها حمله مي برند و بر اريكه قدرت تكيه مي زنند و فكر ذهن و روح و رايانه شما را تسخير مي كنند.

هيچ تهديدى شسته و رفته تر از اسپم نيست و در كنار آن انواع ترواها كه خواب خوش را به كام راهبران تلخ مي كنند از سوى ديگر كمپاني هاى امنيت سيستم نيز از تبليغ منفي درباره هكرها فروگذار نمي كنند اما انگار يادشان رفته است روزى خودشان هكر بوده اند بد نيست براى مرورى كوتاه بر حوادث اين دنياى بي انتها، به آمار متوسل شويم .

در يك كلام ، هر نوع هكينگ و هكربازى رو به افزايش است .؛ براساس آمار منتشره از سوى كرت ، با شش برابر شدن ميزان حملات ، شمار حملات و هكر شدن ها در سال دوهزارويك به بيش از پنجاه ودو هزار و ششصد عدد رسيد و بدتر از همه رقم بيست وشش هزار و هشتصد حمله از ابتداى 2002؛ تاكنون است كه مو را بر بدن سيخ مي كند.

تعداد حفره هاى كشف شده در سال قبل به 2437؛ رسيد كه نسبت به سال پيش از آن يعني 2000؛ ، رشد2؛ برابر را نشان مي دهد و كشف هزاروشصت وپنج حفره در سال جارى نيز واقعا تكاندهنده است .؛ تعداد هشدارهاى امنيتي سطح بالا نيز كه در سال 2000؛ حدود26؛ بود در سال 2001؛ به 41؛ رسيد و از ابتداى 2002؛ تاكنون نيز9؛ مورد آن گزارش شده است .

بر همين اساس ، مهلك ترين حملات را داس ها تشكيل مي دهند كه راه ساده مقابله با آن ، ايجاد فايروالينگ قوى بر سر راه شبكه داخلي و اينترنت از يك سو و ايجاد يك فايروالينگ سخت افزارى بر سر راه پهناى باند براى تخفيف نود درصدى حملات از سوى ديگر است.؛ اشتفان سنبيت از ناسا مي گويد:؛ بتازگي بسيارى براى ساخت سلاحهايي عليه داس اقدام كرده اند كه تا حدودى نيز موفق بوده اند به گفته وى داس چند سيستم متنوع را روى يك هدف متمركز مي كند و بعد دستور شليك مي دهد شبكه هاى بزرگ بنا به هر دليلي مي توانند قرباني اصلي اين نوع حملات باشند.

كاورى يكي از متخصصان در مك آفي مي گويد:؛ ناسا خود بايد منشا دفع بحران باشد؛ اما معمولا نفوذپذير است و وجهه ملي خود را با عملكرد راهبران بي عرضه ، زيرسوال مي برد.

سرويس دهندگان وب بايد خود را براى مقاومت در برابر انواع حملات تقويت كنند امروزه ويروس ها ديگر تنها از طريق ايميل گسترش نمي يابند بلكه پايگاه وسيعي به نام چت را براى خود تدارك ديده اند و در كنار شبكه هاى به اشتراك گذارى فايلها، خود را روى اينترنت آسانتر از اوت لوك پخش مي كنند حالا اگر يك كاربر مستهجن ياب نيز به اين معجون اضافه شود آن وقت نان ويروس نويسان تو روغن خواهد بود كافي است چنين كاربرى ، يك كانال غيراخلاقي را در ام آي آر سي به پنجره خود اضافه كرده و روى آدرس هاى دروغين كه در هر ثانيه صد تاى آنها از پيش چشمها عبور مي كند كليك كند.

كاربر چيزى به دست نمي آورد جز تنها چند تا عكس به درد نخور و بعد مجبور مي شود پنجره ها را با زور ببندد از فردا سرعت رايانه اش كند مي شود اما هرگز نمي داند كه يك تروا در رايانه اش جا خوش كرده و در حال سرقت اطلاعات اوست او مي گويد مگر رايانه من چه دارد كه كسي بخواهد آن را ببرد؟ و همين امر به گفته كوين هاول از كرت مي تواند ماشين زوم بي براى حملات داس باشد اما كاربر همچنان با حرص و ولعي تمام نشدني دنبال تصاوير غيراخلاقي است ...
+ احسان شیطون ; ۱۱:۳٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٩ بهمن ،۱۳۸۱
comment نظرات ()