.:. .:. HACK BOYS .:. .:.

 

IRC را می توان اولين محيط اينترنتی برای چت دانست.IRC در سال ۱۹۸۸ توسط فردی فنلاندی با نام جارکو اوکارينين بوجود آمد.در دنيای IRC شما برای چت کردن فقط نياز به يک نرم افزار IRC داريد بعد با اتصال به يک سرويس دهنده ی IRC و انتخاب يک نام خوب می توانيد چت کنيد. متاسفانه در کشور ما اکثر کسانی که چت می کنند از يک نرم افزاره ساده و پيش پا افتاده استفاده می کنن. IRC نسبت به ديگر محيط های چت حرفه ای تر به نظر می ياد.من که هروقت وارد يک اتاق چت ايراني تو ياهو شدم همش فحش و فحش کاری بود در حالی که توی IRC تمام بچه های چت با هم دوستن و يک جو کاملا صميمی برقراره و کسی اونجا حق فحش دادن نداره چون اونجا قانون داره و هر کس که فحش بده ديگه اونجا راه نمی دنش.خوب اين از فوايد چت در IRC.
واسه نصب IRC اگر دارين که هيچی اما اگه ندارين از يک جايی دانلود کنين من خودم اينجارو از بقيه ی جاها بيشتر ترجيح می دم.شما به جای خوده نرم افزار mIRC می تونيد يک Script دانلود کنيد Script ها يکسری امکانات به IRC اضافه می کنن و انجام خيلی از کارهارو توی IRC بدون نياز به نوشتن دستورات انجام می دن.بعد از نصب و اجرای نرم افزار پنجره ی
mIRC Options(البته به صورت معمول)ظاهر می شود.که شامل موارد زير می باشد:
Category: شامل يکسری از تنظيمات که فعلان کاری باهاش نداريم.
IRC Network: بايد بگم IRC دارای تعداد بسيار زيادی سرويس دهندی می باشد که هر چند تا از سرورها با هم متصل هستن و يک سرور بزرگ IRC رو واسه چت کردن بوجود می يارن. يعنی برای اينکه يک سرور به تنهايی قدرت سرويس دادن به تعداد زيادی از افراد را نداره در نتيجه از چندتا سرور استفاده می شه(البته اين يک دليله شه).در اين جا شما می توانيد به هرکدوم از سرورهای زير مجموعه متصل بشيد برای مثال من می خوام به سرور IRANIRC وصل بشم. واسه اين کار من اگه به آدرس PARS.IRANIRC.COM وصل بشم و يا به آدرس DARVISH.IRANIRC.COM هيچ فرقی نداره و در هر دو صورت وارد يک مکان چت می شم اما هر دفعه با استفاده از يکی از سرويس دهنده ها(چون با همديگه در ارتباط هستن)ولی اگر با آدرس IRC.IRANIRC.COM متصل بشم به صورت تصادفی با استفاده از يکی از همون سرويس وصل خواهم شد.(اميدوارم که متوجه شده باشين)

با کليدهای ADD,EDIT,DELETE شما قادر هستيد که یک سرويس دهنده ی جديد اضافه کنيد و يا آدرس و نام و.. يک سرويس دهنده را
ويرايش نماييد و يا آنرا حذف کنيد. بطور مثال می خواهيم سرويس دهنده ی IRANIRC را برای چت در نام سرويس دهنده ها اضافه نماييم:
برروی ADD کليک می کنيم.در قسمت Description هر نامی که بنويسيد در ليست سرويس دهنده ها همان نام معرف اين سرويس دهنده خواهد بود.برای اين سرويس دهنده ما
نام IRANIRC را وارد می کنيم.در قسمت IRCServer بايد آدرس سرويس دهنده وارد شود که در اين مثال IRC.IRANIRC.COM را وارد می کنيم.در جلوی Ports همان عدد پيش فرض يعنی ۶۶۶۷ باشد. در قسمت Group شما می توانيد سرويس دهنده ها را قسمت بندی کنيد مثلا به سرويس دهنده های IRANIAN و يا هر نامی که دوست داريد اين خانه و خانه ی Password ضروری نمی باشد.

منبع:/ شبگرد
+ احسان شیطون ; ٩:۱۳ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٦ فروردین ،۱۳۸٢
comment نظرات ()